Не дай СНІДу шанс!
НАЦИОНАЛЬНАЯ ЛИНИЯ ТЕЛЕФОНА
ДОВЕРИЯ ПО ПРОБЛЕМАМ ВИЧ/СПИД

Українською


ПОИСК:
как искатькак искать
0-800-500-451

Задай вопрос
консультанту онлайн

О проектеКонтактыКарта сайта

Права человека

Главная -> Права человека -> У ВІЛ-позитивних вагітних жінок не завжди є можливість спокійно народити – дані Телефону довіри

У ВІЛ-позитивних вагітних жінок не завжди є можливість спокійно народити – дані Телефону довіри


10.09.2008


За свідченнями фахівців Національної лінії Телефону довіри з проблем ВІЛ/СНІД, медичні працівники в Україні, а особливо в пологових будинках, не розуміють і бояться ВІЛ-інфікованих пацієнток. До консультантів Телефону протягом останніх кількох місяців неодноразово зверталися громадяни, які зазнали дискримінації з боку лікарів, образ та відмов у наданні медичних послуг.

 

Наприклад, дзвінок від чоловіка з Маріуполя Донецької області. Абонент розповідає, що в його вагітної жінки тест на ВІЛ виявився позитивним. Це його збентежило, а жінку дуже налякало. Але найбільше він обурений некоректним і непрофесійним ставленням персоналу місцевого центру боротьби зі СНІД, який казав його жінці, яка знаходиться на 5 місяці вагітності, "готуватися до найгіршого". І ці слова кажуть вагітній жінці, яка і без цього перебуває в стані неабиякого стресу. Таке ставлення лікарів тим більше дивує, адже ще не були отримані результати уточнюючого аналізу на ПЦР. До того ж у вагітних жінок в деяких випадках тестування на ВІЛ може виявляти ложнопозитивні результати. 

 

В інших випадках ВІЛ-інфікованим вагітним жінкам взагалі відмовляли народжувати в пологових будинках за місцем проживання. Наприклад, було отримано два звернення із міста Бєлгород-Дністровський Одеської області. Телефонували жінки на останніх місяцях вагітності. Лікарі з міського пологового будинку не давали їм дозвіл народжувати, мотивуючи це тим, що у них немає спеціального родильного залу для ВІЛ-інфікованих пацієнток, відсутні інструменти, необхідні препарати і професіонали, які візьмуться за таку роботу. Натомість жінкам рекомендували їхати народжувати до Одеси. Абонентки у розпачі, адже  вони перебувають у такому стані, що їх може знудити навіть від 5 хвилин поїздки в транспорті містом, а що вже казати про значно тривалішу подорож до обласного центру? А якщо в дорозі розпочнуться перейми?..

 

«І що накажете робити цим жінкам? – обурюється Олена Банас, заступник директора з програмних питань БО «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу» - Народжувати вдома, ризикуючи життям своїм та дитини? І такі випадки трапляються в той час, коли наша країна переживає демографічну кризу і ми повинні цінити кожного маленького громадянина. А жінок, які готові народжувати, тим більше ВІЛ-інфікованих, - поважати за цей крок. Тим більше, що сучасна медицина в стані забезпечити народження здорової дитини від інфікованої матері!» 

 

Олена запевнила, що моніторинг виконання лікарями своїх обов’язків щодо ВІЛ-інфікованих на Національній лінії телефону довіри з проблем ВІЛ/СНІД буде тривати й надалі.

 

Національна лінія телефону довіри з проблем ВІЛ/СНІД повноцінно розпочала свою роботу з липня 2003 року. Служба надає населенню висококваліфіковані інформаційні, консультативні та терапевтичні послуги шляхом телефонного та Інтернет-консультування з проблем ВІЛ/СНІД безкоштовно та анонімно. Працює 7 днів на тиждень, 24 години на добу. Консультантами телефону довіри є професійні лікарі-інфекціоністи та психологи з багаторічним досвідом роботи у сфері телефонного консультування та у ВІЛ-сервісі. Номер Телефону довіри 8 (800) 500-45-10.

Источник: "Національна лінія телефону довіри з проблем ВІЛ/СНІД"

© Национальная линия телефона доверия по проблеме ВИЧ/СПИД, 2005-2022.
Все права защищены. common@saapf.kiev.ua


НАШИ ПАРТНЕРЫ:
Международный Альянс з ВИЧ/СПИД в Украине