Не дай СНІДу шанс!
НАЦІОНАЛЬНА ЛІНІЯ ТЕЛЕФОНУ
ДОВІРИ З ПРОБЛЕМ ВІЛ/СНІД

По русски


ПОШУК:
як шукатияк шукати
0-800-500-451

Задай питання
консультанту онлайн

Про проектКонтактиМапа сайту

Лікування

Клінічні прояви

Антиретровірусна терапія

Лікування і профілактика оппортуністичних інфекцій

Туберкульоз та ВІЛ

Проблеми а АРТ? Заповніть електронний опитувальник і ми допоможемо!
Безкоштовна гаряча лінія з питань туберкульозу

Головна -> Лікування -> Фестинавір

Фестинавір


18.12.2012


Фестинавір (festinavir, OBP-601) є представником нового покоління нуклеозидних інгібіторів зворотної транскриптази. Роботи над молекулою були розпочаті в Єльському університеті, в червні 2006 року японська компанія Oncolys BioPharma ліцензувала розробку в Єльському університеті, а в грудні 2010 року права на OBP-601 у Oncolys BioPharma придбала компанія Bristol Myers-Squibb BMS) за 286 млн. доларів.

Фестинавір - похідне ставудина (d4T), так само є аналогом тимідину. У порівнянні з «батьком», фестинавір показав меншу мітохондріальну токсичність, лише незначно пригнічуючи мітохондріальний синтез ДНК.

Результати Фази 1а клінічних випробувань були представлені у вересні 2010 року на п'ятдесятій конференції ICAAC в Бостоні. В ході клінічних випробувань фестинавір застосовується в режимі один раз на добу. Задовільна переносимість і вірусологічна активність показана для доз 300-600 мг на добу. Відомі характеристики фестинавіра дозволяють припустити порівняно, а можливо і кращий профіль ефективності та безпеки, у порівнянні з існуючими НІЗТ. Отримані дані про активність препарату щодо штамів ВІЛ, стійких одночасно до абакавіру та тенофовіру, що робить фестінавір кандидатом для терапії ВІЛ-інфекції з множинною лікарською стійкістю (МЛС).

В даний час фестинавір знаходиться в II фазі клінічних випробувань. __________________________________________________________________________ . Bristol-Myers Squibb and Oncolys BioPharma Enter Global Licensing Agreement For Investigational HIV Compound, 20 декабря 2010, пресc-релиз

 

Cotte L, Dellamonica P, Raffi F. и др. «A Phase-Ib/IIa Dose-Escalation Study of OBP-601 (4’-ethynyl-d4T, Festinavir) in Treatment-Experienced, HIV-1-Infected Patients» 50th Interscience Conference on Antimicrobial Agents and Chemotherapy (ICAAC 2010). Boston, September 12-15, 2010. Абстракт.

Джерело: http://arvt.ru/drugs/new-developments/festinavir.htmlПідготував: Людмила Антоніївна

версія для друку

© Національна лінія телефону довіри з проблем ВІЛ/СНІД, 2005-2014.
Всі права захищені. common@saapf.kiev.ua


НАШІ ПАРТНЕРИ:
Международный Альянс з ВИЧ/СПИД в Украине