Не дай СНІДу шанс!
НАЦІОНАЛЬНА ЛІНІЯ ТЕЛЕФОНУ
ДОВІРИ З ПРОБЛЕМ ВІЛ/СНІД

По русски


ПОШУК:
як шукатияк шукати
0-800-500-451

Задай питання
консультанту онлайн

Про проектКонтактиМапа сайту

Лікування

Клінічні прояви

Антиретровірусна терапія

Лікування і профілактика оппортуністичних інфекцій

Туберкульоз та ВІЛ

Проблеми а АРТ? Заповніть електронний опитувальник і ми допоможемо!
Безкоштовна гаряча лінія з питань туберкульозу

Головна -> Лікування -> Вирахуваний найбільш оптимальний режим лікування ВІЛ

Вирахуваний найбільш оптимальний режим лікування ВІЛ


30.01.2013
Якщо людині починати давати ліки відразу після постановки діагнозу "ВІЛ", то можна уповільнити процес розвитку інфекції, а початок довічного курсу препаратів вдасться відкласти, пише The Daily Mail. Це, в свою чергу, знизить ймовірність поширення хвороби.

Тим часом, звичайно пацієнтам не призначають антиретровірусну терапію раніше, ніж їх імунітет отримує серйозні пошкодження. Але група фахівців з Королівського коледжу Лондона пропонують давати ліки відразу ж, щоб знизити концентрацію вірусу в крові строком до 60 тижнів.

 Лікар Сара Фідлер разом з колегами досліджувала 366 пацієнтів з ВІЛ. Деяким з них давали протягом 12 тижнів ліки. Друга група отримувала препарати 48 тижнів. Третя не приймала ліки до того часу, поки концентрація Т-клітин CD4 не досягала до 350 клітин на кубічний мілілітр крові (в нормі концентрація становить від 600 до 1200). Після цього вчені стали спостерігати за тим, скільки часу пройде до того, поки кількість Т-клітин впаде нижче 350. Ще одним маркером був початок довічного курсу антиретровірусних ліків.

Група хворих, що взагалі не отримувала ліків, починала довічний курс через 157 тижнів після зараження. Люди, що приймали антиретровірусні засоби протягом 12 тижнів - на 184 тижні після зараження. Але ось ті, хто приймав ліки 48 тижнів переходили на довічну терапію в середньому через 222 тижні. Та й концентрація Т-клітин у останніх була вище. Плюс, знижувався ризик розвитку вторинних інфекцій на зразок туберкульозу.

Джерело: http://www.meddaily.ru/article/18jan2013/an_prepaПідготував: Яна

версія для друку

© Національна лінія телефону довіри з проблем ВІЛ/СНІД, 2005-2014.
Всі права захищені. common@saapf.kiev.ua


НАШІ ПАРТНЕРИ:
Международный Альянс з ВИЧ/СПИД в Украине