Не дай СНІДу шанс!
НАЦІОНАЛЬНА ЛІНІЯ ТЕЛЕФОНУ
ДОВІРИ З ПРОБЛЕМ ВІЛ/СНІД

По русски


ПОШУК:
як шукатияк шукати
0-800-500-451

Задай питання
консультанту онлайн

Про проектКонтактиМапа сайту

Лікування

Клінічні прояви

Антиретровірусна терапія

Лікування і профілактика оппортуністичних інфекцій

Туберкульоз та ВІЛ

Проблеми а АРТ? Заповніть електронний опитувальник і ми допоможемо!
Безкоштовна гаряча лінія з питань туберкульозу

Головна -> Лікування -> Американські лікарі доповідають про кластери саркоми Капоші серед хворих, що знаходяться на максимальній та успішної антиретровірусній терапії

Американські лікарі доповідають про кластери саркоми Капоші серед хворих, що знаходяться на максимальній та успішної антиретровірусній терапії


30.09.2013
Саркома Капоші ( ангіоретикулез ) є основним онкологічним захворюванням , пов'язаним з ВІЛ інфекцією , свого роду знаковим станом, постановка діагнозу якого означає перехід ВІЛ інфекції в стадію СНІДу.

Зазвичай саркома Капоші розвивається у хворих з низьким рівнем CD4 клітин ( < 150 кл / мкл ) і високим вірусним навантаженням ( > 10000 копій / мл). У ВІЛ інфікованих, що не проходили лікування, захворювання має тенденцію до агресивного злоякісного перебігу на відміну від перебігу ідіопатичної (класичної ) форми , яка вражає літніх чоловіків середземноморського регіону і протікає доброякісно . Успішна антиретровірусна терапія призводить до швидкого регресу захворювання у хворих на СНІД в більшості випадків. Як відомо, перші випадки ВІЛ інфекції з'явилися у Сан -Франциско (США), де за традицією серед населення високий відсоток «чоловіків , що мають секс з чоловіками». Там проживають хворі з найбільш тривалим анамнезом ВІЛ інфекції в цивілізованому світі. Лікарі центру з лікування ВІЛ інфекції університету Сан -Франциско доповіли в журналі New England Journal of Medicine про кластери (групи клінічних випадків) саркоми Капоші з незвичайним для ВІЛ інфекції перебігом.

Опис кластеру.

Саркома Капоші розвинулася у 9 хворих з хорошою імунною відповіддю на лікування та стійкою протягом не менше 2-х років вірусною супресією . Всі хворі були діагностовані з саркомою Капоші з листопада 2004 року по січень 2006 року. Усі вони брали сучасну максимальну антиретровірусну терапію з хорошим ефектом , у т.ч. семеро пацієнтів отримували інгібітори протеази . Середній вік хворих склав 51 рік (від 41 до 74 ), середня тривалість ВІЛ інфікованості - 18 років (від 4 до 25 років) , а середня тривалість антиретровірусної терапії - 7 років ( від 1 до 19 років). Число CD4 клітин не знижувалося у розглянутих хворих до рівня <300 клітин / мкл , а вірусне навантаження не підіймалося вище 300 копій / мл , тобто залишалося на невизначених рівнях, середній найменший рівень CD4 у минулому склав у групі 340 клітин / мкл (90 - 455). Відмінною рисою перебігу захворювання було його повільне прогресування . Усі хворі мали слабко виражені шкірні прояви хвороби без будь-якого залучення підшкірних тканин або внутрішніх органів. Тобто перебіг саркоми Капоші у цій групі хворих нагадував перебіг її класичної ідіопатичної форми .

Висновки.

Автори статті-звіту про кластери випадків саркоми Капоші висловлюють припущення, що її поява саме в Сан -Франциско ймовірно пов'язана з великою поширеністю серед ВІЛ інфікованих цього регіону вірусу герпесу людини 8 типу, який легко передається при гомосексуальних контактах чоловіків. Вони відзначають, що незважаючи на те, що вважається, що інгібітори протеази мають деякий протиканцерогенний ефект, семеро з дев'яти хворих приймали інгібітори протеази без будь-якого поліпшення щодо саркоми Капоші. Опис даного кластеру важливий для практичних лікарів, які повинні бути насторожені в плані саркоми Капоші і уважно оглядати шкірні покриви навіть, якщо хворий має хорошу відповідь на антиретровірусне лікування . Очевидно, що паралельно зі старінням ВІЛ інфікованого контингенту описаний феномен буде зустрічатися все частіше. Джерело.

Maurer T , Ponte M , Leslie K. HIV - associated Kaposi's sarcoma with a high CD4 count and a low viral load . N Engl J Med . Sep. 27 , 2007; 357:1352-3 .

Огляд статті підготовлений у співпраці з Американським міжнародним союзом охорони здоров'я ( АМАОЗ ) і інфосеті по СНІДу "Здоров'я Євразії " ( ІСЗЕ )

Джерело: Підготував: Андрій

версія для друку

© Національна лінія телефону довіри з проблем ВІЛ/СНІД, 2005-2014.
Всі права захищені. common@saapf.kiev.ua


НАШІ ПАРТНЕРИ:
Международный Альянс з ВИЧ/СПИД в Украине