Не дай СНІДу шанс!
НАЦІОНАЛЬНА ЛІНІЯ ТЕЛЕФОНУ
ДОВІРИ З ПРОБЛЕМ ВІЛ/СНІД

По русски


ПОШУК:
як шукатияк шукати
0-800-500-451

Задай питання
консультанту онлайн

Про проектКонтактиМапа сайту

Життя з ВІЛ

Криза переборна

Вагітність та ВІЛ

Залежність і ВІЛ

Сексуальне життя і ВІЛ

Про групи взаємодопомоги

Діти і ВІЛ

Догляд та підтримка

Проблеми а АРТ? Заповніть електронний опитувальник і ми допоможемо!
Безкоштовна гаряча лінія з питань туберкульозу

Головна -> Життя з ВІЛ -> Як живеться підліткам з ВІЛ?

Як живеться підліткам з ВІЛ?


05.12.2013
За даними ООН, оприлюдненими напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, ВІЛ-інфекція стрімко поширюється серед підлітків і молоді.

Якщо за період з 2007 по 2012 рік смертність від СНІДу в цілому скоротилася на 30 % , то цей же показник серед підлітків зріс удвічі. Про те , яка ситуація в пострадянських країнах , Олені Вапничній розповів регіональний радник з ВІЛ / СНІДу московського бюро ЮНЕСКО Тигран Епоян .

*****

ТЕ : З одного боку , дослідження показують , що молодь непогано поінформована і має певні знання про ВІЛ -інфекцію З іншого боку , ці знання неповні . Дуже багато помилок про те , як ВІЛ передається і не передається , і звідси можливо якесь легковажне ставлення . Ряд досліджень показують , що молодь використовує засоби захисту , інші дослідження показують , що використовують їх не так регулярно , як необхідно для того , щоб уникнути зараження ВІЛ та іншими хворобами, що передаються статевим шляхом.

Освіта в галузі сексуального та репродуктивного здоров'я в країнах регіону , як правило , не носить обов'язкового характеру , програми ці недостатньо комплексні і не всі питання обговорюються в класі. Ми не можемо з упевненістю сказати , що ми даємо нашим підліткам та молодим людям всі знання , всі навички , які їм необхідні , щоб уникнути помилки , яка може з ними статися і призвести до інфікування ВІЛ.

ОВ : Як я розумію , виростає ще й покоління дітей , які були інфіковані ВІЛ при народженні , народжені від ВІЛ- інфікованих матерів. Підлітковий вік , як ми знаємо , час важкий, а якщо у тебе ще й така хвороба , яка поки ще супроводжується і якоюс стигмою і настороженим ставленням у суспільстві , плюс потрібно приймати ліки регулярно , то це , мабуть , створює додаткові труднощі для хлопців в цьому віці і важко їм з цим справлятися .

ТЕ: Безумовно . Регулярно приймати ліки не те , що дітям і підліткам , а дорослим людям дуже непросто. Тим більше , що ці ліки непрості і у них бувають побічні ефекти. Питання прихильності тут дуже серйозне .

Підлітки в силу особливостей свого віку можуть переживати це по -іншому , ніж дорослі і переживають це все набагато гостріше. У них багато питань , і не завжди на ці питання вони можуть отримати відповіді вдома, у школі або у медичних працівників , тому для підлітків потрібні спеціально навчені психологи , консультанти при СНІД- центрах і клініках , дружніх до молоді або , можливо , при якихось психологічних службах , які могли б їх підтримати і допомогти впоратися з тим , що у них є це захворювання , що потрібно приймати ліки і що вони повинні приймати досить відповідальні рішення про те , що стосується сексуальної поведінки , створення сім'ї та подальшого життя .

У школі до них можуть ставитися неоднозначно. На жаль , до цих пір, якщо стає відомо , що у дитини діагноз ВІЛ - інфекція , то її можуть і не прийняти до школи і можуть попросити піти зі школи . Такі факти є фактично в усіх країнах , а якщо врахувати , що кожен рік в Росії , Україні народжується близько 10-15 тисяч дітей у ВІЛ-позитивних батьків і негативне ставлення до батьків переноситься часто і на дітей. І хоча 90 % цих дітей будуть здоровими , проте , потрапити вчасно в дитячий садок і потім в школу не для всіх дітей буде так просто.

У країнах Центральної Азії були спалахи ВІЛ -інфекції в лікарнях , в результаті яких інфікувалися діти. Вони вже доросли до шкільного віку , і в тих маленьких населених пунктах , де це сталося , природно , це дуже серйозне питання , як вони підуть до школи , як до них будуть ставитися .

У минулому році за підтримки бюро ЮНЕСКО в Москві в кількох країнах: в Росії , Білорусі, в Киргизстані , в Таджикистані були розроблені і прийняті міністерствами освіти спеціальні методичні рекомендації з політики щодо ВІЛ -інфекції в школі. Цей документ надає організаторам освіти , керівникам освітніх установ та педагогічному колективу дуже конкретні і практичні поради : що робити і чого не робити.

Джерело: http://www.unmultimedia.org/radio/russian/archives/154348/Підготував: Адмін

версія для друку

© Національна лінія телефону довіри з проблем ВІЛ/СНІД, 2005-2014.
Всі права захищені. common@saapf.kiev.ua


НАШІ ПАРТНЕРИ:
Международный Альянс з ВИЧ/СПИД в Украине