Не дай СНІДу шанс!
НАЦІОНАЛЬНА ЛІНІЯ ТЕЛЕФОНУ
ДОВІРИ З ПРОБЛЕМ ВІЛ/СНІД

По русски


ПОШУК:
як шукатияк шукати
0-800-500-451

Задай питання
консультанту онлайн

Про проектКонтактиМапа сайту

Життя з ВІЛ

Криза переборна

Вагітність та ВІЛ

Залежність і ВІЛ

Сексуальне життя і ВІЛ

Про групи взаємодопомоги

Діти і ВІЛ

Догляд та підтримка

Проблеми а АРТ? Заповніть електронний опитувальник і ми допоможемо!
Безкоштовна гаряча лінія з питань туберкульозу

Головна -> Життя з ВІЛ -> Пацієнтів з ВІЛ пропонують лікувати радіоімунотерапією

Пацієнтів з ВІЛ пропонують лікувати радіоімунотерапією


26.12.2013
Можливий спосіб лікування ВІЛ-пацієнтів, який базується на «вбивстві» радіоактивним випромінюванням клітин, заражених вірусом імунодефіциту людини, запропонували вчені з США, що представили результати своєї роботи на 99-й асамблеї Радіологічного співтовариства Північної Америки (Radiological Society of North America).

Автори роботи з Медичного коледжу імені Альберта Енштейна в Бронксі (Albert Einstein College of Medicine in the Bronx) відмічають, що високоактивна антиретровірусна терапія (ВААРТ), яка призначається людям з ВІЛ, лише знижує рівень вірусу в крові до дуже низьких показників, але не вбиває клітини, що заражені вірусом. Для знищення цих клітин вчені вирішили наряду з ВААРТ використовувати радіоімунотерапію – методику, спочатку розроблену для лікування раку. Вона заснована на використанні створених в лабораторних умовах моноклональних антитіл, до яких «пришивається» той чи інший радіоактивний ізотоп. Такі молекулярні конструкції прицільно атакують тільки ракові клітини і вбивають їх за допомогою радіоактивного випромінювання.

Вчені використали короткоживучий радіоізотоп вісмут-213, яким «навантажували» моноклональні антитіла до одного з білків, що знаходяться на поверхні заражених ВІЛ клітин. Ці антитіла вчені додали до зразків крові, взятих у 15 осіб з ВІЛ, що отримували антиретровірусну терапію. В результаті загинула значна кількість клітин, заражених вірусом, а сусідні здорові клітини лишились неушкодженими.

Крім того, дослідники перевірили свою методику на лабораторній моделі центральної нервової системи. Антитіла з ізотопом успішно долали штучний мозковий бар`єр, крізь який не проникають ліки, не ушкоджували його, і вбивали інфіковані вірусом нервові клітини. Наступним кроком вчених стануть клінічні іспити радіоізотопного методу за участю ВІЛ-пацієнтів.

Джерело: http://health.unian.net/rus/detail/255236 Підготував: Марія

версія для друку

© Національна лінія телефону довіри з проблем ВІЛ/СНІД, 2005-2014.
Всі права захищені. common@saapf.kiev.ua


НАШІ ПАРТНЕРИ:
Международный Альянс з ВИЧ/СПИД в Украине