Не дай СНІДу шанс!
НАЦІОНАЛЬНА ЛІНІЯ ТЕЛЕФОНУ
ДОВІРИ З ПРОБЛЕМ ВІЛ/СНІД

По русски


ПОШУК:
як шукатияк шукати
0-800-500-451

Задай питання
консультанту онлайн

Про проектКонтактиМапа сайту

Життя з ВІЛ

Криза переборна

Вагітність та ВІЛ

Залежність і ВІЛ

Сексуальне життя і ВІЛ

Про групи взаємодопомоги

Діти і ВІЛ

Догляд та підтримка

Проблеми а АРТ? Заповніть електронний опитувальник і ми допоможемо!
Безкоштовна гаряча лінія з питань туберкульозу

Головна -> Життя з ВІЛ -> Компонент соєвого соусу стане новими ліками проти ВІЛ

Компонент соєвого соусу стане новими ліками проти ВІЛ


23.06.2014
Підсилювач смаку в соєвому соусі виявився активним проти ВІЛ –інфекції

У ВІЛ- інфікованих часто розвивається резистентність до лікарських препаратів першої лінії терапії , таких як Тенофовір , через що пацієнти змушені переходити на більш потужні препарати.

Тепер американські вірусологи виявили в соєвому соусі з'єднання , яке здатне зупинити розвиток вірусу імунодефіциту і є більш потужним , ніж Тенофовір . Результати дослідження опубліковані в журналах Retrovirology , Antimicrobial Agents and Chemotherapy і The International Journal of Pharmaceutics.

У 2001 році фахівці японської компанії, що виробляє соєві соуси , під час пошуків відповідного підсилювача смаку для свого продукту випадково виявили молекулу EFdA ( 4'- етиніл - 2 - флуорен - 2'- деоксіаденозін ) , яка належить до класу аналогів нуклеозидів , що володіють противірусною дією . Зразки з'єднання були відправлені на аналіз , що підтвердив його потенційну користь проти ВІЛ , що поклало початок багаторічним науковим дослідженням.

EFdA і ще вісім існуючих препаратів проти ВІЛ належать до класу речовин , званих нуклеозидні інгібітори зворотної транскриптази ( НІЗТ ) . Механізм дії цього класу препаратів заснований на придушенні зворотної транскриптази - ферменту ВІЛ , який на основі РНК вірусу репліцирує ( синтезує ) її ДНК - копію , яка вбудовується згодом в клітинний геном. Таким чином запобігає реплікації ВІЛ і зупиняє поширення вірусу в організмі.

 « У пацієнтів , які лікуються від ВІЛ тенофовіром , в кінцевому рахунку розвивається стійкість до ліків , котра заважає ефективному захисту проти вірусу , - сказав один з авторів дослідження Стефан Саврафьянос ( Stefan Sarafianos ) , професор молекулярної біології , імунології та вірусології з медичної школи Університету Міссурі. - Молекула EFdA починає діяти швидше і руйнується організмом повільніше , ніж діючі речовини інших препаратів, тому менш ймовірно, що вірус імунодефіциту отримає до неї стійкість».

У цьому дослідженні Сарафьянос і його колеги з Національного інституту здоров'я США (NIH ) і Піттсбурзького університету з'ясували, як виявлене з'єднання працює на молекулярному рівні. Використовуючи вірусологічні методи дослідження та спектроскопію ядерного магнітного резонансу ( ЯМР) , вони визначили точну будову і просторову конфігурацію молекули.

В даний час учені спільно з фармацевтичною компанією Merck перевіряють ефективність і безпеку отриманих сполук в лікуванні ВІЛ -інфекції. За словами Сарафьянос , є всі підстави припускати , що речовина EFdA буде ефективно пригнічувати вірус імунодефіциту людини , не призведе до розвитку стійкості до ліків , крім того , це з'єднання буде ефективно діяти проти ВІЛ , що став резистентним до тенофовіру.
Джерело: http://medportal.ru/mednovosti/news/2014/05/06/211hiv/Підготував: Лєра

версія для друку

© Національна лінія телефону довіри з проблем ВІЛ/СНІД, 2005-2014.
Всі права захищені. common@saapf.kiev.ua


НАШІ ПАРТНЕРИ:
Международный Альянс з ВИЧ/СПИД в Украине