Не дай СНІДу шанс!
НАЦІОНАЛЬНА ЛІНІЯ ТЕЛЕФОНУ
ДОВІРИ З ПРОБЛЕМ ВІЛ/СНІД

По русски


ПОШУК:
як шукатияк шукати
0-800-500-451

Задай питання
консультанту онлайн

Про проектКонтактиМапа сайту

Новини
Проблеми а АРТ? Заповніть електронний опитувальник і ми допоможемо!
Безкоштовна гаряча лінія з питань туберкульозу

Головна -> Новини -> ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОБЛАСТЬ ОТРИМАЛА ВЛАСНУ СТРАТЕГІЮ ЩОДО ЕПІДЕМІЇ ТУБЕРКУЛЬОЗУ ТА ВІЛ

ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОБЛАСТЬ ОТРИМАЛА ВЛАСНУ СТРАТЕГІЮ ЩОДО ЕПІДЕМІЇ ТУБЕРКУЛЬОЗУ ТА ВІЛ


26.09.2017
Регіональна Стратегія забезпечення сталої відповіді на епідемії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу була затвержена Обласною Координаційною радою з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу у Дніпрі.

Наразі Дніпропетровська область, яка залишається регіоном із високим рівнем поширення ВІЛ-інфекції та однією з 6-ти регіонів з найвищим рівнем захворюваності на мультирезистентний туберкульоз в Україні, має детальний план заходів із конкретними строками та відповідальними сторонами.  При формуванні  місцевих бюджетів буде враховано необхідний обсяг коштів для системи соціальної підтримки хворих на туберкульоз та ВІЛ; буде активізована робота по співробітництву с громадськими ВІЛ-сервісними організаціями; буде посилена робота по захисту та дотриманню прав та свобод внутрішньо переміщених осіб, забезпечення необхідним медичним обслуговуванням та обстеженням на туберкульоз. Що стосується ВІЛ, то буде забезпечено фінансування діагностіки в повному обсязі; забезпечений доступ до добровільного та безкоштовного консультування та тестування, насамперед груп ризику з метою раннього виявлення ВІЛ-інфекції та інше.

Це стало можливим завдяки експертній підтримці фахівців БО «Світло надії» в рамках проекту «Забезпечення стійкості соціальних послуг для уразливих до ВІЛ груп» за підтримки БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».

«Наявність значного досвіду у впровадженні найкращих міжнародних підходів і послуг у рамках протидії епідеміям туберкульозу та ВІЛ/СНІДу дала суттєве підґрунтя для створення прецеденту в області. Нині це показник професійної партнерської співпраці між гілками влади, системою охорони здоров’я та неурядовим сектором», – сказав експерт проекту Роман Дрозд.

Наразі запроваджено гнучкий підхід до заходів у сфері ВІЛ/СНІД/ТБ відповідно до епідеміологічної ситуації, визначено алгоритм децентралізації ВІЛ-послуг та розподіл обов’язків між первинною та вторинною ланками ЗОЗ, розширення повноважень сімейних лікарів щодо діагностики ВІЛ-інфекції та ТБ, а також програм ЗПТ та амбулаторного лікування ТБ;

Крім цього, область має запроваджений єдиний організаційно-методичний супроводу місцевих та районних координаційних рад при розробці власних стратегій, що забезпечить єдиний системний та цілеспрямований підхід до боротьби з епідеміями ВІЛ/СНІД і туберкульозу в регіоні.

Джерело: http://network.org.ua/2017/09/25/dnipropetrovska-oblast-otrymala-vlasnu-strategiyu-shhodo-epidemiyi-tuberkulozu-ta-vil/Підготував: ЛЖВ

версія для друку

© Національна лінія телефону довіри з проблем ВІЛ/СНІД, 2005-2014.
Всі права захищені. common@saapf.kiev.ua


НАШІ ПАРТНЕРИ:
Международный Альянс з ВИЧ/СПИД в Украине