Не дай СНІДу шанс!
НАЦІОНАЛЬНА ЛІНІЯ ТЕЛЕФОНУ
ДОВІРИ З ПРОБЛЕМ ВІЛ/СНІД

По русски


ПОШУК:
як шукатияк шукати
0-800-500-451

Задай питання
консультанту онлайн

Про проектКонтактиМапа сайту

Новини
Проблеми а АРТ? Заповніть електронний опитувальник і ми допоможемо!
Безкоштовна гаряча лінія з питань туберкульозу

Головна -> Новини -> ПЕРША ПЕРЕМОГА У СПРАВІ МЕРЕЖА ПРОТИ ABBVIE!

ПЕРША ПЕРЕМОГА У СПРАВІ МЕРЕЖА ПРОТИ ABBVIE!


05.10.2017
Перша перемога у справі Мережі ЛЖВ проти монопольних патентів фармкампанії Abbvie! 4 жовтня 2017 суд пішов назустріч вимогам пацієнтів та призначив експертизу патенту на “Алувія”, препарат для лікування ВІЛ.

Тринадцять років компанія-виробник тримає в Україні монополію на препарат, який пацієнти отримують за ціною інноваційного. Тим часом, в світі вже доступні генеричні версії таких препаратів за значно нижчою ціною.

4 жовтня 2017 пацієнти повторно закликали суддів зупинити надування гігантської мильної бульбашки, і стати на бік 125 000 людей з ВІЛ, життя яких залежить від їх рішення. Вони провели акцію “День бабака” та знов, як і два тижні тому, запустили під судом мільйони бульбашок.

Наступний крок — вибір незалежного експерта, який визначить, чи відповідає монополія на цей препарат закону України. «Не існує жодної причини яка змусить нас зупинитися. Наша наступна мета: домогтися того, щоб експертиза, яку призначити суд, була об’єктивною і незалежною”, – заявив Сергій Дмитрієв, директор з політики та адвокації мережі ЛЖВ.

ДОВІДКА

Через існування формальних патентів на український ринок не можуть вийти більш дешеві аналоги ліків проти ВІЛ, а відтак 125 тис. українців не можуть отримати лікування.

По справі: 31 травня 2016 року БО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» подала до Господарського суду м. Києва позов у справі щодо визнання патентів на препарат лопінавір/ритонавір (Алувія) недійсними. Позовні вимоги Мережі ЛЖВ у даній справі обґрунтовані наступним: оскаржувані патенти не відповідають вимогам законодавства щодо новизни та винахідницького рівня, а забезпечена ними юридична монополія компанії-патентовласника (AbbVie Inc., США) дозволяє їй встановлювати завищену ціну на препарат. Через це держава та донори наразі витрачають $19,5 млн щороку на закупівлю одного тільки лопінавіру/ритонавіру, забезпечуючи потреби 26 тис. пацієнтів із ВІЛ. У разі скасування патенту можна буде закуповувати цей препарат за втричі нижчою ціною, витрачаючи на рік $6 млнЦе потенційно дозволить надати безкоштовне лікування ще 125 тис. хворих на ВІЛ пацієнтів.

6 березня 2017 року Господарський суд м. Києва відхилив позов, навіть не призначивши експертизу патентів на відповідність вимогам законодавства. Мотивування відмови: оскаржувані патенти не порушують права або захищені законом інтереси позивача, як пацієнтської організації, і, на думку суддів, не доведено, що у випадку скасування патентів ціна на препарат буде знижена. Причини відмови в позові є абсолютно необґрунтованими й суперечливими з юридичної точки зору.

Перше засідання апеляційного суду 11 травня 2017 року викликало неабиякий інтерес громадськості через своє значення для громадського здоров’я України. Представники фармкомпанії до суду не з’явилися, однак подали письмове клопотання про відкладення розгляду справи на 6 місяців. Несподівано колегія суддів прийняла рішення задовільнити клопотання відповідача і відкласти розгляд справи на півроку, тобто до 16 листопада.

Мережа ЛЖВ оскаржила таке необґрунтовано довге відкладення розгляду справи до Вищого господарського суду України, який став на бік пацієнтів і скасував ухвалу апеляційного суду про відкладення розгляду справи на півроку. Нове засідання апеляційного суду було призначене на 19 вересня, але перенесено на 4 жовтня. У цей день активісти влаштували акцію “День Бабака”, щоб нагадати суддям про необхідність прийняти відповідне рішення.

Джерело: http://network.org.ua/2017/10/04/den-babaka-dlya-suddiv/Підготував: Мережа ЛЖВ

версія для друку

© Національна лінія телефону довіри з проблем ВІЛ/СНІД, 2005-2014.
Всі права захищені. common@saapf.kiev.ua


НАШІ ПАРТНЕРИ:
Международный Альянс з ВИЧ/СПИД в Украине