Не дай СНІДу шанс!
НАЦІОНАЛЬНА ЛІНІЯ ТЕЛЕФОНУ
ДОВІРИ З ПРОБЛЕМ ВІЛ/СНІД

По русски


ПОШУК:
як шукатияк шукати
0-800-500-451

Задай питання
консультанту онлайн

Про проектКонтактиМапа сайту


Клінічні прояви

Антиретровірусна терапія

Лікування і профілактика оппортуністичних інфекцій

Туберкульоз та ВІЛ

Проблеми а АРТ? Заповніть електронний опитувальник і ми допоможемо!
Безкоштовна гаряча лінія з питань туберкульозу

Головна -> Лікування -> Антиретровірусна терапія -> Опубліковано коротку інструкцію ВООЗ щодо лікування ВІЛ на російській мові (2017)

Опубліковано коротку інструкцію ВООЗ щодо лікування ВІЛ на російській мові (2017)


19.02.2018
ВЦО ЛЖВ був підготовлений неофіційний переклад на російську мову короткого керівництва Всесвітньої Організації Охорони здоров'я 2017 року по лікуванню ВІЛ-інфекції «ПЕРЕХІД НА НОВІ АНТИРЕТРОВІРУСНІ ПРЕПАРАТИ В ПРОГРАМАХ ПРОТИДІЇ ВІЛ-ІНФЕКЦІЇ». Документ містить рекомендації щодо поетапного переходу до нових рекомендованих ВООЗ схем лікування ВІЛ-інфекції.

Документ ВООЗ регламентує застосування АРТ схем з високою ефективністю, високим генетичним бар'єром до лікарської стійкості до ВІЛ (ЛУ-ВІЛ), низькою токсичністю. Впровадження кращих схем лікування може підвищити якість життя людей, що живуть з ВІЛ, що в свою чергу може знизити тиск на системи охорони здоров'я, так як більш низькі показники вірусологічної невдачі при використанні нових схем лікування можуть знизити ризик розвитку лікарської стійкості і передачі ВІЛ-інфекції.

«Час не стоїть на місці, з'являються нові ліки з кращим клінічним ефектом для пацієнта і з меншою кількістю побічних еффектов.Міністерства Охорони здоров'я в країнах нашого регіону орієнтуються в своїх підходах щодо лікування ВІЛ-інфекції на рекомендації Всесвітньої Організації Охорони здоров'я, яка розробляє їх з урахуванням останніх досягнень науки і орієнтується на розширення використання інноваційних підходів і технологій у всіх країнах. І в новому керівництві ВООЗ, опублікованому в 2017 році, відображений саме такий актуальне підхід. Перехід на нові більш ефективні АРВ-препарати в перспективі може забезпечити суттєву економію національних бюджетів охорони здоров'я в усьому світі. При чому, в даному випадку мова йде не тільки про порівняння цифр бюджету. Контекст значно ширше: коли людина приймає АРТ з найменшими побічними наслідками для себе і вірусна супрессия досягається - він має велику схильність до лікування і кращу якість життя, не відбувається переривання прийому АРВ-препаратів, резистентність вірусу не розвивається, подальше поширення ВІЛ припиняється. В цьому і полягає основа економії для держави від введення максимально ефективної і безпечної для пацієнтів терапії. Використання в лікуванні ВІЛ сучасної та дієвої терапії - це інвестиція в майбутнє всього регіону і такий підхід ВООЗ абсолютно підтримує ВЦО ЛЖВ, що представляє пацієнтськими співтовариство в 15 країнах ВЕЦА», - каже Ігор Кільчевський, виконавчий директор Східноєвропейського та Центральноазіатського об'єднання людей, що живуть з ВІЛ.

ВЦО ЛЖВ рекомендує цей посібник для ознайомлення керівникам країнових програм протидії епідемії ВІЛ / СНІДу, фахівцям закупівельних агентств, партнерам в реалізації програм з доступу до лікування ВІЛ-інфекції, активістам НУО в країнах і всім зацікавленим сторонам.

Як зазначено в цьому короткому керівництві, основною метою розробки його є забезпечення безперебійних поставок антиретровірусних (АРВ) препаратів; безпечне, швидке і ефективне впровадження консолідованих рекомендацій Всесвітньої Організації Охорони здоров'я по АРВ 2016 року і забезпечення плавного переходу до оптимізованих схем лікування АРВ-препаратами.

З 2016 ВООЗ почала рекомендувати застосування нових альтернативних АРВ-препаратів в схемах лікування ВІЛ-інфекції. Це долутегравір (DTG) і ефавіренц 400 мг (EFV400) для терапії препаратами першого ряду і дарунавір / ритонавір (DRV / r) і ралтегравір (RAL) для терапії препаратами другого і третього ряду.

Введення оптимізованих схем лікування і лікарських форм препаратів сприятиме ефективній і тривалій АРВ-терапії, поліпшенню якості послуг з лікування ВІЛ-інфекції, що призведе до скорочення витрат.

ВООЗ - авторитетна міжнародна організація, діяльність якої безумовно впливає на якість життя сотень мільйонів людей по всьому світу. Кожна програма або документ - це не просто статистичний показник. Це життя, яке потенційно вдасться зберегти. Це дитина, яка доживе до дорослого віку, і проживе повноцінне життя. Співпраця і взаємодія ВООЗ з ВЦО ЛЖВ та іншими міжнародними організаціями, пацієнтськими спільнотами, представниками країн-учасників і партнерами в усьому світі може призвести до реальних змін на краще.

Відзначимо, що документ був презентований напередодні діалогу в Польщі, який був ініційований ВЦО ЛЖВ. На зустрічі пройшла дискусія з зацікавленими сторонами і рекомендації викликали зацікавленість учасників. За результатами діалогу в Польщі було широке поширення серед спільнот, що представляють ключові групи населення, нових рекомендацій ВООЗ по лікуванню ВІЛ-інфекції. Для активістів НУО в країнах документ став сильним адвокаційних інструментом для ініціювання змін національних протоколів лікування, в обговоренні яких НУО брали активну участь в діалозі з держчиновниками. І вже восени 2017 року в багатьох країнах регіону ВЕЦА були внесені зміни в протоколи.

Завантажити (PDF, 7.32MB)  


версія для друку

© Національна лінія телефону довіри з проблем ВІЛ/СНІД, 2005-2014.
Всі права захищені. common@saapf.kiev.ua


НАШІ ПАРТНЕРИ:
Международный Альянс з ВИЧ/СПИД в Украине