Не дай СНІДу шанс!
НАЦІОНАЛЬНА ЛІНІЯ ТЕЛЕФОНУ
ДОВІРИ З ПРОБЛЕМ ВІЛ/СНІД

По русски


ПОШУК:
як шукатияк шукати
0-800-500-451

Задай питання
консультанту онлайн

Про проектКонтактиМапа сайту

Новини
Проблеми а АРТ? Заповніть електронний опитувальник і ми допоможемо!
Безкоштовна гаряча лінія з питань туберкульозу

Головна -> Новини -> ПОЗИТИВНИЙ РЕЗУЛЬТАТ ТЕСТУВАННЯ НА ВІЛ ОБОВ’ЯЗКОВО ПЕРЕВІРЯЮТЬ

ПОЗИТИВНИЙ РЕЗУЛЬТАТ ТЕСТУВАННЯ НА ВІЛ ОБОВ’ЯЗКОВО ПЕРЕВІРЯЮТЬ


23.05.2019
Про це повідомив перший заступник гендиректора Центру громадського здоров’я Віктор Ляшко у ефірі програми «Медлабораторія» на «Радіо НВ».

«Якщо експрес-тест на ВІЛ був позитивний, його обов’язково перевіряють. Людині роблять другий підтверджувальний тест вже іншого виробника. Якщо другий тест також дає позитивний результат — беруть зразок крові, який відправляють на чутливі методи лабораторної діагностики. Лише метод полімеразно-ланцюгової реакції показує 100% результат», — розповів Віктор Ляшко.

Як зазначає фахівець, нині близько 60 000 людей в Україні не знає про свій ВІЛ-позитивний статус. Більш ніж 50% осіб віком від 15 років виявляють уперше на 3-й та 4-й клінічних стадіях ВІЛ-інфекції. Це пізні стадії, коли ослаблений вірусом організм вже не може долати прості захворювання.

Вчасна діагностика ВІЛ-статусу і початок лікування гарантують тривале повноцінне життя.

«ВІЛ-інфекцію не можна вилікувати. Та за раннього виявлення, вчасно та правильно призначеного лікування людина з ВІЛ-інфекцією може прожити повноцінне і тривале життя, так само як здорова, неінфікована людина», — наголосив Віктор Ляшко.

Експрес-тестування можна робити не лише у медзакладах чи мобільних амбулаторіях, але і вдома. Для цього не потрібна медична освіта, достатньо просто придбати експрес-тест в аптеці та ознайомитися з інструкцією.

«Експрес-тест дуже легко робити самостійно — треба просто пробити палець, витиснути краплину крові та прикласти до отвору у пластиковому контейнері. За 15 хвилин на смужці можна побачити результат», — пояснив перший заступник гендиректора ЦГЗ.

Більше про ситуацію з ВІЛ в Україні та алгоритм діагностики і лікування захворювання слухайте у повній версії програми «Медлабораторія»: http://bit.ly/2HIElZ2 


версія для друку

© Національна лінія телефону довіри з проблем ВІЛ/СНІД, 2005-2014.
Всі права захищені. common@saapf.kiev.ua


НАШІ ПАРТНЕРИ:
Международный Альянс з ВИЧ/СПИД в Украине