Не дай СНІДу шанс!
НАЦІОНАЛЬНА ЛІНІЯ ТЕЛЕФОНУ
ДОВІРИ З ПРОБЛЕМ ВІЛ/СНІД

По русски


ПОШУК:
як шукатияк шукати
0-800-500-451

Задай питання
консультанту онлайн

Про проектКонтактиМапа сайту

Новини
Проблеми а АРТ? Заповніть електронний опитувальник і ми допоможемо!
Безкоштовна гаряча лінія з питань туберкульозу

Головна -> Новини -> ДЕРЖАВА ПОЧНЕ ЗАКУПОВУВАТИ ПОСЛУГИ СУПРОВОДУ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ВІЛ У НЕУРЯДОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ВЖЕ У ЦЬОМУ РОЦІ

ДЕРЖАВА ПОЧНЕ ЗАКУПОВУВАТИ ПОСЛУГИ СУПРОВОДУ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ВІЛ У НЕУРЯДОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ВЖЕ У ЦЬОМУ РОЦІ


28.05.2019
Про це повідомив Володимир Курпіта в рамках засідання Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу, що відбулося 23 травня 2019 року.

“Усі послуги з профілактики ВІЛ та соціального супроводу пацієнтів вже в цьому році розпочнуть фінансуватися через Центр громадського здоров’я. Це буде інноваційний для України механізм, адже не лише медзаклади зможуть надавати такі послуги, але й неурядові організації”, - зазначив гендиректор Центру громадського здоров’я Володимир Курпіта.

Мова йде про послуги роботи з групами ризику – проведення тестування, програму обміну шприців та голок, консультації для людей, які дізналися, що мають ВІЛ-інфекцію та психологічну підтримку. Держава вперше в історії розпочне оплачувати цю роботу за кошти державного та місцевих бюджетів.

Як зазначають фахівці, 70% успіху в лікуванні ВІЛ – це консультування і супровід пацієнтів. Саме завдяки цій підтримці вдається утримати прихильність до лікування антиретровіросною терапією та стимулювати безпечну поведінку серед груп ризику.

Для кожної області передбачено 4 тендера, кожен з яких розрахований на окрему групу ризику:

  • чоловіків, що мають секс з чоловіками;
  • працівників комерційного сексу;
  • людей, що споживають ін’єкційні наркотики;
  • людей, що живуть з ВІЛ.

Варто зазначити, що усі витратні матеріали (швидкі тести, презервативи, шприці, тощо) для соціальної роботи вже є – їх закупили міжнародні партнери.

Перші закупівлі послуг вже оголошено у Prozorroдля 5 регіонів країни – Вінницької, Волинської, Запорізької, Миколаївської та Тернопільської областей.

 


версія для друку

© Національна лінія телефону довіри з проблем ВІЛ/СНІД, 2005-2014.
Всі права захищені. common@saapf.kiev.ua


НАШІ ПАРТНЕРИ:
Международный Альянс з ВИЧ/СПИД в Украине