Не дай СНІДу шанс!
НАЦІОНАЛЬНА ЛІНІЯ ТЕЛЕФОНУ
ДОВІРИ З ПРОБЛЕМ ВІЛ/СНІД

По русски


ПОШУК:
як шукатияк шукати
0-800-500-451

Задай питання
консультанту онлайн

Про проектКонтактиМапа сайту

Новини
Проблеми а АРТ? Заповніть електронний опитувальник і ми допоможемо!
Безкоштовна гаряча лінія з питань туберкульозу

Головна -> Новини -> В УКРАЇНІ ОФІЦІЙНО ЗАТВЕРДИЛИ СУЧАСНІ СТАНДАРТИ МІКРОБІОЛОГІЧНОЇ ДІАГНОСТИКИ ТУБЕРКУЛЬОЗУ

В УКРАЇНІ ОФІЦІЙНО ЗАТВЕРДИЛИ СУЧАСНІ СТАНДАРТИ МІКРОБІОЛОГІЧНОЇ ДІАГНОСТИКИ ТУБЕРКУЛЬОЗУ


14.11.2019
1 листопада набрала чинності обов’язкова до виконання інструкція з мікробіологічних досліджень туберкульозу для всіх лабораторій в Україні, які здійснюють таку діагностику.

Наказ МОЗ №45 від 06.02.2002, який до цього використовували лабораторні спеціалісти, втратив чинність, відповідно до Наказу Міністерства від 27 червня 2019 року.   

Мікробіологічна діагностика необхідна, щоб лікар міг підібрати препарат та максимально ефективну схему прийому ліків для людини з туберкульозом. В процесі діагностики лаборант визначає штам бактерії туберкульозу та перевіряє її на резистентність до протитуберкульозних препаратів. 

Інструкція вступила в дію 1 листопада, вона містить методики виконання досліджень для лабораторних спеціалістів. Попередня редакція офіційної інструкції була розроблена і затверджена у 2002 році, тож у ній не були враховані методики роботи з  розробленими пізніше препаратами. Застосування нової інструкції забезпечить якість і відповідність міжнародним стандартам послуг з діагностики туберкульозу в кожній лабораторії України. 

Наказ МОЗ України №1462 від 27.06.2019 “Про затвердження Інструкції з мікробіологічної діагностики туберкульозу” можна знайти на сайті Верховної Ради України за посиланням.


версія для друку

© Національна лінія телефону довіри з проблем ВІЛ/СНІД, 2005-2014.
Всі права захищені. common@saapf.kiev.ua


НАШІ ПАРТНЕРИ:
Международный Альянс з ВИЧ/СПИД в Украине