Не дай СНІДу шанс!
НАЦІОНАЛЬНА ЛІНІЯ ТЕЛЕФОНУ
ДОВІРИ З ПРОБЛЕМ ВІЛ/СНІД

По русски


ПОШУК:
як шукатияк шукати
0-800-500-451

Задай питання
консультанту онлайн

Про проектКонтактиМапа сайту

Новини
Проблеми а АРТ? Заповніть електронний опитувальник і ми допоможемо!
Безкоштовна гаряча лінія з питань туберкульозу

Головна -> Новини -> 27 листопада Уряд України ухвалив Державну стратегію протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та вірусним гепатитам на період до 2030 року

27 листопада Уряд України ухвалив Державну стратегію протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та вірусним гепатитам на період до 2030 року


28.11.2019
Уряд України ухвалив Державну стратегію протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та вірусним гепатитам на період до 2030 року.

Основними цілями Стратегії є:

Зменшення захворюваності на ВІЛ та зниження смертності від хвороб, зумовлених СНІДом, ціль базується на засадах Політичної декларації з питань ВІЛ/СНІДу «Прискореними темпами до активізації боротьби з ВІЛ та припинення епідемії СНІДу до 2030», прийнятою Генеральною Асамблеєю ООН 7 червня 2016 року.

Зменшення кількості нових випадків захворюваності на вірусний гепатит В (ВГВ) та вірусний гепатит С (ВГС), в тому числі хронічних, та скорочення смертності, зумовленої вірусними гепатитами.

Зниження захворюваності та смертності від туберкульозу.


Зниження розповсюдження ВІЛ/СНІД передбачає попередження захворюваності серед груп ризику. В Україні це 650 тисяч людей.

Також одним з головних напрямків роботи стане повне виключення ймовірності передачі ВІЛ від вагітної матері до дитини та унеможливлення інфікування ВІЛ при переливанні крові та пересадці донорських органів.

Одним з акцентів є удосконалення системи ефективного виявлення ВІЛ-інфекції. Це буде досягатись шляхом розширення мережі закладів, які можуть надати послуги тестування інфекції, промоції самостійного тестування та періодичного тестування серед груп ризику.

Буде повністю задоволена потреба у антиретровірусній терапії (АРВТ) . За планом Стратегії доступ до нових високоякісних препаратів АРВТ повинен бути забезпечений одразу після встановлення діагнозу.

Питання подолання епідемії туберкульозу базується на засадах Глобальної стратегії ВООЗ з ліквідації туберкульозу до 2035 року. Головними підпунктами до виконання визначено удосконалення системи організації та надання протитуберкульозної допомоги. Це, в першу чергу, орієнтована на людину амбулаторна допомога, яка також буде спрямована на психосоціальну допомогу пацієнту.

Джерело: https://moz.gov.ua/article/news/ohorona-zdorov%e2%80%99ja-scho-uhvalili-na-socialnomu-kabmini?fbclid=IwAR1vYOEudAZlMZjnSX20b2avI3KmzkwF83BCZBOHK4OWTxIKX_EXELMCgMsПідготував: МОЗ України

версія для друку

© Національна лінія телефону довіри з проблем ВІЛ/СНІД, 2005-2014.
Всі права захищені. common@saapf.kiev.ua


НАШІ ПАРТНЕРИ:
Международный Альянс з ВИЧ/СПИД в Украине