Не дай СНІДу шанс!
НАЦІОНАЛЬНА ЛІНІЯ ТЕЛЕФОНУ
ДОВІРИ З ПРОБЛЕМ ВІЛ/СНІД

По русски


ПОШУК:
як шукатияк шукати
0-800-500-451

Задай питання
консультанту онлайн

Про проектКонтактиМапа сайту

Новини
Проблеми а АРТ? Заповніть електронний опитувальник і ми допоможемо!
Безкоштовна гаряча лінія з питань туберкульозу

Головна -> Новини -> Поговоримо про ін'єкційний каботегравір

Поговоримо про ін'єкційний каботегравір


24.11.2020
Ін'єкційний каботегравір, який використовується в доконтактній профілактиці ефективніший ніж пероральні PrEP для жінок – до такого висновку прийшли вчені в результаті дослідження HPTN 084, в якому взяли участь 3223 учасниці з семи країн Африки на південь від Сахари (Ботсвана, Кенія, Малаві, Південна Африка, Есватіні, Уганда, Зімбабве).

 Проміжний аналіз дослідження HPTN 084 показав, що ін'єкційний каботегравір тривалої дії, що вводиться кожні два місяці, на 89% ефективніше, ніж щоденний пероральний режим доконтактной профілактики ВІЛ (ДКП/ PrEP) серед жінок.

Дослідження HPTN 084, в якому взяли участь жінки у віці 18-45 років, які зазнали ризику інфікування ВІЛ, є першим дослідженням ін'єкційної терапії тривалої дії для профілактики ВІЛ серед жінок. Дані показали, що жінки, які отримували каботегравір, мали статистично значущу перевагу в порівнянні з жінками, які отримували емтрицитабін/тенофовіру дизопроксилу фумарат (FTC/TDF). Також в ході дослідження було виявлено, що каботегравір пролонгованої дії і таблетки FTC/TDF добре переносилися учасницями протягом всього дослідження. При цьому більшість небажаних явищ були легкого або помірного ступеня тяжкості.

Наразі вчені ще продовжують проводити дослідження, щоб краще вивчити дію препарату, але не відкидають думку, що вже скоро ін'єкційну PrEP пролонгованої дії будуть активно використовувати, особливо для жінок з високим ризиком інфікування ВІЛ, які або не хочуть, або не можуть приймати таблетки PrEP, які використовуються наразі.

Більш детально про дослідження та його результати читайте за лінком: https://www.who.int/news/item/09-11-2020-trial-results-reveal-that-long-acting-injectable-cabotegravir-as-prep-is-highly-effective-in-preventing-hiv-acquisition-in-women

Підготував: адмін

версія для друку

© Національна лінія телефону довіри з проблем ВІЛ/СНІД, 2005-2014.
Всі права захищені. common@saapf.kiev.ua


НАШІ ПАРТНЕРИ:
Международный Альянс з ВИЧ/СПИД в Украине