Не дай СНІДу шанс!
НАЦІОНАЛЬНА ЛІНІЯ ТЕЛЕФОНУ
ДОВІРИ З ПРОБЛЕМ ВІЛ/СНІД

По русски


ПОШУК:
як шукатияк шукати
0-800-500-451

Задай питання
консультанту онлайн

Про проектКонтактиМапа сайту

Новини
Проблеми а АРТ? Заповніть електронний опитувальник і ми допоможемо!
Безкоштовна гаряча лінія з питань туберкульозу

Головна -> Новини -> Вагінальний мікробіом може впливати на доконтакту профілактику ВІЛ

Вагінальний мікробіом може впливати на доконтакту профілактику ВІЛ


23.12.2020
Мікробіом піхви може впливати на ефективність доконтактної профілактики ВІЛ (PrEP) у жінок, до такого висновку в ході дослідження прийшла доктор Ніколь Клатт з Медичної школи Університету Міннесоти.

Здорові бактерії лактобактерії (Lactobacillus) в піхві мають вирішальне значення для здоров'я жінки, але накопичення додаткових видів бактерій може порушити баланс екосистеми піхви. Такий дисбаланс може призвести до бактеріального метаболізму препаратів, призначених для запобігання ВІЛ-інфекції, тим самим знижуючи їх ефективність і підвищуючи ризики для жінок.

У новому дослідженні Клатт і її колеги вивчали, як вагінальні бактерії змінюють рівні препаратів доконтактной профілактики ВІЛ (ДКП / PrEP) і впливають на рівень інфікування ВІЛ. Для аналізу порівнювалися зразки жінок з бактеріальним вагінозом (БВ) і без нього. Бактеріальний вагіноз - дуже поширений синдром, який викликається бактеріями. Він супроводжується свербінням, виділеннями, а також пов'язаний зі збільшенням числа інфекцій, що передаються статевим шляхом, і негативними наслідками для репродуктивної системи у жінок. Сучасні методи лікування БВ часто неефективні, і рецидиви є звичайним явищем. Дослідники виявили, що бактерії, пов'язані з БВ, можуть метаболізувати препарати PrEP тим самим потенційно знижуючи ефективність PrEP. На думку дослідників, більш якісні виміри і втручання при бактеріальному вагінозі матимуть вирішальне значення для підвищення ефективності профілактики ВІЛ у жінок.

Доктор Клатт підкреслює, що «жіноче здоров'я і фактори, що сприяють збереженню здоров'я і профілактиці захворювань у жінок недостатньо вивчені. Це дослідження демонструє гостру необхідність в розробці більш ефективних методів лікування бактеріального вагінозу і проведенні більшої кількості досліджень стану здоров'я жінок».

Підготував: адмін

версія для друку

© Національна лінія телефону довіри з проблем ВІЛ/СНІД, 2005-2014.
Всі права захищені. common@saapf.kiev.ua


НАШІ ПАРТНЕРИ:
Международный Альянс з ВИЧ/СПИД в Украине