Не дай СНІДу шанс!
НАЦІОНАЛЬНА ЛІНІЯ ТЕЛЕФОНУ
ДОВІРИ З ПРОБЛЕМ ВІЛ/СНІД

По русски


ПОШУК:
як шукатияк шукати
0-800-500-451

Задай питання
консультанту онлайн

Про проектКонтактиМапа сайту

Новини
Проблеми а АРТ? Заповніть електронний опитувальник і ми допоможемо!
Безкоштовна гаряча лінія з питань туберкульозу

Головна -> Новини -> ЦЕНТРАЛЬНА РЕФЕРЕНС-ЛАБОРАТОРІЯ З ТУБЕРКУЛЬОЗУ УСПІШНО ПРОЙШЛА МІЖНАРОДНИЙ ЗОВНІШНІЙ КОНТРОЛЬ ЯКОСТІ

ЦЕНТРАЛЬНА РЕФЕРЕНС-ЛАБОРАТОРІЯ З ТУБЕРКУЛЬОЗУ УСПІШНО ПРОЙШЛА МІЖНАРОДНИЙ ЗОВНІШНІЙ КОНТРОЛЬ ЯКОСТІ


28.12.2020
23 грудня 2020 року Центральна референс-лабораторія з діагностики туберкульозу МОЗ України вчергове підтвердила свій професіоналізм. Під час проведення щорічного зовнішнього контролю якості лабораторія отримала високу оцінку від Супранціональної лабораторії ВООЗ із діагностики туберкульозу м. Гаутінг, Німеччина.

У цьому році проведення зовнішньої оцінки якості було особливо складним, оскільки до міжнародної контрольної панелі вперше додалися нові протитуберкульозні препарати (лінезолід, клофазимін, бедаквілін і деламанід). Проте протягом року за ініціативи Центру громадського здоров’я для лабораторних спеціалістів було організовано практичні тренінги з проведення тестування медикаментозної чутливості за різними методами за участю міжнародних спеціалістів Супранаціональної лабораторії ВООЗ. Завдяки злагодженій командній роботі, високій кваліфікації та значному досвіду фахівці Центральної референс-лабораторії успішно склали контрольне завдання з усіх методів діагностики, що застосовуються в рутинній роботі мікробіологічних лабораторій із діагностики туберкульозу.

Міжнародний сертифікат якості дає право Центральній референс-лабораторії з діагностики туберкульозу МОЗ України провести оцінку для регіональних протитуберкульозних мікробіологічних лабораторій із діагностики ТБ. А отже, в 1 кварталі 2021 року зовнішньою оцінкою якості будуть охоплені 27 регіональних мікробіологічних лабораторій МОЗ та 7 мікробіологічних лабораторій пенітенціарної системи.

Відмінний результат зовнішньої оцінки якості гарантує точність, достовірність і надійність результатів тестування на туберкульоз. Це є важливим аспектом для лікарів, адже на підставі отриманих у лабораторії результатів вони можуть прийняти адекватні рішення, від яких безпосередньо залежать здоров’я й життя пацієнтів.

Джерело: https://www.phc.org.ua/news/centralna-referens-laboratoriya-z-tuberkulozu-uspishno-proyshla-mizhnarodniy-zovnishniyПідготував: ЦГЗ

версія для друку

© Національна лінія телефону довіри з проблем ВІЛ/СНІД, 2005-2014.
Всі права захищені. common@saapf.kiev.ua


НАШІ ПАРТНЕРИ:
Международный Альянс з ВИЧ/СПИД в Украине