Не дай СНІДу шанс!
НАЦІОНАЛЬНА ЛІНІЯ ТЕЛЕФОНУ
ДОВІРИ З ПРОБЛЕМ ВІЛ/СНІД

По русски


ПОШУК:
як шукатияк шукати
0-800-500-451

Задай питання
консультанту онлайн

Про проектКонтактиМапа сайту

Новини
Проблеми а АРТ? Заповніть електронний опитувальник і ми допоможемо!
Безкоштовна гаряча лінія з питань туберкульозу

Головна -> Новини -> Відкрили очищающий клітини людини від «сплячого» ВІЛ білок

Відкрили очищающий клітини людини від «сплячого» ВІЛ білок


08.02.2021
Американські біологи з'ясували, що один з білків вродженої імунної системи CARD8 здатний очищати клітини організму від «сплячого» ВІЛ.

Про це повідомили в прес-службі Університету Вашингтона в Сент-Луїсі (WUSTL) з посиланням на статтю в журналі Science.

З'ясувалося, що білок CARD8 здатний розпізнавати сліди присутності всередині клітин ВІЛ-протеази - білка, який грає ключову роль в складанні нових частинок вірусу - і сповіщати про це організм.
CARD8 виявився схожим по влаштуванню на деякі компоненти вірусу, що змушує ВІЛ-протеазу захоплювати і розрізати його. Таким чином запускається ланцюжок реакцій, в результаті якої клітина самознищується і виробляє велику кількість сигнальних молекул. Ті, в свою чергу, привертають увагу імунних тілець, що спеціалізуються на знищенні заражених клітин.

 

«Виявлення білка CARD8 відкрило можливість використання його для знищення всіх« сплячих »копій ВІЛ в організмі пацієнта незалежно від того, наскільки сильно мутував вірус, атакуючи ту його частину, яка є однаковою для всіх його версій. Подібна терапія радикально поліпшить життя навіть тих пацієнтів, в чиєму організмі ВІЛ залишається пригніченим завдяки антиретровірусній терапії », - розповів доцент WUSTL Шань Лян.

 

Відзначається, що для ефективної реакції вірус необхідно вивести з «сплячого» режиму. В іншому випадку ВІЛ-протеаза не взаємодіє з CARD8. Так, пропонується використовувати для цього великі дози ефавіренцу - одного з перших ліків від ВІЛ, яке в даний час практично не застосовується. Лян підкреслив, що тепер завдання вчених - створити або знайти речовини, які могли б впоратися з цим завданням краще.


версія для друку

© Національна лінія телефону довіри з проблем ВІЛ/СНІД, 2005-2014.
Всі права захищені. common@saapf.kiev.ua


НАШІ ПАРТНЕРИ:
Международный Альянс з ВИЧ/СПИД в Украине