Не дай СНІДу шанс!
НАЦІОНАЛЬНА ЛІНІЯ ТЕЛЕФОНУ
ДОВІРИ З ПРОБЛЕМ ВІЛ/СНІД

По русски


ПОШУК:
як шукатияк шукати
0-800-500-451

Задай питання
консультанту онлайн

Про проектКонтактиМапа сайту

Новини
Проблеми а АРТ? Заповніть електронний опитувальник і ми допоможемо!
Безкоштовна гаряча лінія з питань туберкульозу

Головна -> Новини -> У Киргизстані людям з ВІЛ дозволили всиновлювати дітей

У Киргизстані людям з ВІЛ дозволили всиновлювати дітей


11.02.2021
Конституційна палата Верховного суду Киргизстану, розглянувши перелік захворювань, при яких людина не може бути усиновлювачем або опікуном, визнала, що пункт 39 (ВІЛ / СНІД) суперечить Конституції країни.

Відтепер, наявність у людини ВІЛ, як підставу для відмови в усиновленні дітей визнано «невідповідним обмеженням права кожного на недискримінацію, гарантованого Конституцією».

 

«На сьогоднішній день загальновизнано, що при вживанні антиретровірусної терапії якість і тривалість життя ВІЛ-позитивних людей підвищується і практично не відрізняється від життя ВІЛ-негативних. Особа, яка приймає АРТ, досягає нульового вірусного навантаження і не здатна інфікувати інших людей в побутових умовах », - йдеться на сайті палати.

В Україні ВІЛ/СНІД будо виключено з Переліку захворювань, за наявності яких особа не може бути усиновлювачем лише наприкінці 2020 року. Про це йдеться у Наказі МОЗ України від 17 серпня 2020 року № 1898 «Про внесення змін до Переліку захворювань, за наявності яких особа не може бути усиновлювачем», зареєстрованого в Мін’юсті України 12 жовтня 2020 року за №991/35274

Підготував: адмін

версія для друку

© Національна лінія телефону довіри з проблем ВІЛ/СНІД, 2005-2014.
Всі права захищені. common@saapf.kiev.ua


НАШІ ПАРТНЕРИ:
Международный Альянс з ВИЧ/СПИД в Украине