Не дай СНІДу шанс!
НАЦІОНАЛЬНА ЛІНІЯ ТЕЛЕФОНУ
ДОВІРИ З ПРОБЛЕМ ВІЛ/СНІД

По русски


ПОШУК:
як шукатияк шукати
0-800-500-451

Задай питання
консультанту онлайн

Про проектКонтактиМапа сайту

Новини
Проблеми а АРТ? Заповніть електронний опитувальник і ми допоможемо!
Безкоштовна гаряча лінія з питань туберкульозу

Головна -> Новини -> Люди з ВІЛ і туберкульозом тестуватимуться на COVID-19 безкоштовно

Люди з ВІЛ і туберкульозом тестуватимуться на COVID-19 безкоштовно


29.03.2021
У зв’язку зі швидкими темпами поширення коронавірусу в Україні та складною ситуацією з такими небезпечними інфекційними захворюваннями, як ВІЛ/СНІД та туберкульоз, дуже гостро стоїть питання своєчасного виявлення COVID-19 серед уразливих груп населення.

Вже в березні 20 тисяч українців зможуть безкоштовно протестуватися швидкими тестами STANDARD Q COVID-19 Ag (SD Biosensor, South Korea). Тест-системи наразі прямують в міста, які фокусно будуть проводити профілактичне експрес-тестування представників уразливих до ВІЛ/ТБ груп населення та їх контактів. Так, по 5000 експрес-тестів отримають Київ та Одеса, і 10000 надійде до Дніпра – перших українських міст, які приєдналися до міжнародного руху мегаполісів-підписантів Паризької декларації з прискореної боротьби проти СНІДу. Це стало можливим завдяки МБФ «Альянс громадського здоров’я», який підтримав міські цільові програми протидії ВІЛ/СНІДу в Києві, Дніпрі та Одесі у напрямку профілактики та швидкого діагностування COVID-19 за кошти спеціальної регіональної програми Глобального фонду #SoS_project для країн Східної Європи та Центральної Азії.

«Йдучи по шляху європейських держав, зокрема Німеччини, яка вже сьогодні надає безкоштовні тести для широкого населення, ми робимо абсолютно прицільну підтримку у профілактиці COVID-19 для людей із уразливих груп, людей з ВІЛ та ТБ, – говорить д-р Сергій Філіпович, директор міжнародного проєкту #SoS_project в Альянсі громадського здоров’я. – Людей, які ніяк інакше не отримають такої профілактичної та діагностичної допомоги, залишаючись наразі не в пріоритеті для медицини. Цікаво, що епідеміологічна ситуація в Німеччині краща, ніж в Україні, а тестів проводиться майже в 4 рази більше».

Оскільки у багатьох людей COVID-19 проходить безсимптомно, що робить цей недуг значно небезпечнішим, утворюються додаткові бар’єри для успішності кампанії по формуванню загального імунітету населення держави. «Завдяки ранньому виявленню пацієнтів з COVID-19 і своєчасно проведеним заходам по перериванню ланцюга зараження, в період діючої кампанії по вакцинації ми значно можемо зменшити нові випадки захворювання», – зазначив д-р Філіпович.

Сьогодні сотні тисяч українців продовжують свою особисту боротьбу з ВІЛ/СНІДом, туберкульозом, наркозалежністю та іншими хворобами, які не йдуть на карантин.

«Я живу з ВІЛ і маю регулярно здавати аналізи та отримувати АРВ-терапію в медичних закладах, – розповідає пацієнтка Наталія із м. Києва. Розумію, що маю багато соціальних контактів, і вірус може ніяк себе не проявляти, та довгі черги на небезкоштовне тестування для мене – це суттєвий бар’єр. Останній час я часто хворію і заспокоюю себе, що це не коронавірус. Тому швидкі тесті на COVID-19 у соціального працівника, якими я ще можу протестувати і своїх близьких – це просто джекпот».

Безкоштовно тестування можна буде пройти на базі лікувально-профілактичних установ у Києві, Одесі та Дніпрі, а також у представників партнерських неурядових організацій: БО “l00% Життя Дніпро”, ВБО “Конвіктус Україна”, БФ “Шлях до дому”, ГО "Ера Милосердя", ГО “ГР Віра.Надія.Любов”, МГР “Партнер”.

Підготував: адмін

версія для друку

© Національна лінія телефону довіри з проблем ВІЛ/СНІД, 2005-2014.
Всі права захищені. common@saapf.kiev.ua


НАШІ ПАРТНЕРИ:
Международный Альянс з ВИЧ/СПИД в Украине