Не дай СНІДу шанс!
НАЦІОНАЛЬНА ЛІНІЯ ТЕЛЕФОНУ
ДОВІРИ З ПРОБЛЕМ ВІЛ/СНІД

По русски


ПОШУК:
як шукатияк шукати
0-800-500-451

Задай питання
консультанту онлайн

Про проектКонтактиМапа сайту

Новини
Проблеми а АРТ? Заповніть електронний опитувальник і ми допоможемо!
Безкоштовна гаряча лінія з питань туберкульозу

Головна -> Новини -> Препарат від діабету може бути ефективним в боротьбі з ВІЛ

Препарат від діабету може бути ефективним в боротьбі з ВІЛ


01.04.2021
Група дослідників виявила важливу вразливість ВІЛ і в доклінічних експериментах показала, що широко використовуваний препарат для лікування діабету Метформін, ймовірно, здатний використовувати цю уразливість.

Коли ВІЛ заражає CD4-Т-клітини, він допомагає підживлювати свою власну реплікацію, стимулюючи ключовий процес виробництва клітинами хімічної енергії. Препарат Метформін пригнічує той же процес і тим самим пригнічує реплікацію ВІЛ в цих клітинах. Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в журналі Nature Immunology.

«Ці дані свідчать про те, що Метформін і інші препарати, що знижують метаболізм Т-клітин, можуть бути корисні як додаткова терапія для лікування ВІЛ», - сказав дослідник.

Щоб прийти до такого висновку, дослідники прагнули краще зрозуміти, як ВІЛ підвищує вироблення енергії клітинами CD4 і чи може повернення назад цього метаболічного ефекту придушити ВІЛ. У співпраці з доктором філософії Рафіком-П'єром Секалі і Хадери Гнейм з Університету Кейс Вестерн дослідники проаналізували дані експресії генів CD4-клітин, отримані в ході дослідження ВІЛ-позитивних людей в Африці і Азії, і виявили, що патерни експресії генів, найбільш тісно пов'язані з поганими наслідками у цих пацієнтів, включають процес виробництва енергії, званий окислювальним фосфорилюванням.
Вони визначили препарати та інші хімічні сполуки, які інгібують окисне фосфорилювання в клітинах CD4, одним з яких є метформін. Подальші експерименти, проведені на мишах, а також з людськими клітинами CD4, підтвердили, що метформін пригнічує реплікацію ВІЛ в цих клітинах.

Фахівці також вивчили попереднє дослідження пацієнтів з ВІЛ, які приймали АРТ і виявили, що після 6 місяців лікування пацієнти з діабетом 2 типу - багато з яких приймали Метформін - мали, в середньому, на 33% нижчий рівень ВН в крові, в порівнянні з пацієнтами без діабету в когорті. Пацієнти з цукровим діабетом також, в середньому, мали вищий вихідний рівень CD4-клітин і швидше відновлення цих рівнів при антиретровірусному лікуванні.

«Ці реальні результати свідчать про те, що Метформін має значний анти-ВІЛ-ефект», - зазначають дослідники.


 
Підготував: СНІД.Центр

версія для друку

© Національна лінія телефону довіри з проблем ВІЛ/СНІД, 2005-2014.
Всі права захищені. common@saapf.kiev.ua


НАШІ ПАРТНЕРИ:
Международный Альянс з ВИЧ/СПИД в Украине