Не дай СНІДу шанс!
НАЦІОНАЛЬНА ЛІНІЯ ТЕЛЕФОНУ
ДОВІРИ З ПРОБЛЕМ ВІЛ/СНІД

По русски


ПОШУК:
як шукатияк шукати
0-800-500-451

Задай питання
консультанту онлайн

Про проектКонтактиМапа сайту

Новини
Проблеми а АРТ? Заповніть електронний опитувальник і ми допоможемо!
Безкоштовна гаряча лінія з питань туберкульозу

Головна -> Новини -> Гаряча лінія запускає пілотний проєкт для допомоги ВІЛ-позитивним людям, що постраждали від насильства зі сторони партнера через свій ВІЛ-статус

Гаряча лінія запускає пілотний проєкт для допомоги ВІЛ-позитивним людям, що постраждали від насильства зі сторони партнера через свій ВІЛ-статус


12.07.2021
З липня місяця Гаряча лінія з питань ВІЛ/СНІДу та туберкульозу вирішила розширювати свою діяльність і вийти за межі телефонного консультування з клієнтами, та запустила пілотний проєкт для людей, які постраждали від домашнього насильства зі сторони партнера через свій ВІЛ-статус в рамках проєкту ««ACCESS Pro: Доступ спільнот до послуг з догляду та лікування ВІЛ через сучасні інформаційні системи та кращий зв'язок з послугами, в рамках програми PEPFAR» за 100% фінансування проекту Федеральним агентством «Центри з контролю та профілактики захворювань США» (CDC) в рамках Надзвичайного плану президента США подолання ВІЛ/СНІДу (PEPFAR)».

В рамках проєкту для будь-якої людини, яка постраждала від насильства зі сторони партнера через свій ВІЛ-позитивний статус (в т.ч. в результаті отримання послуг з індексного тестування), буде доступний безкоштовний персональний дистанційний супровід психолога Гарячої лінії задля того, щоб людина змогла вийти із своєї кризової ситуації та здобула механізми захисту себе в ситуації насильства. Супровід буде надаватися протягом 5 персональних сесій кожна тривалістю 1 година. Сесії будуть проходити у найбільш зручному для клієнта форматі і, за згодою клієнта, для налагодження більш довірливої взаємодії і проходитимуть у форматі відео-сесій. Це буде перший досвід Гарячої лінії надавати допомогу клієнтам поза межами телефонного спілкування. В рамках пілотного проєкту у Гарячої лінії є можливість охопити даними послугами 15 клієнтів з липня по вересень 2021 року.

Курирувати цей напрямок роботи буде психолог-гештальтист Тетяна Лук’янюк, яка має великий досвід роботи з людьми, що живуть з ВІЛ, добре знає специфіку їх психологічних проблем і багато років працювала з людьми в кризовому стані та з ВІЛ-інфікованими клієнтами. «Особливість діагнозу ВІЛ в тому, що він пов'язаний з великою кількістю соціальних і психологічних проблем, внутрішніх криз, стресів, труднощів в міжособистісних відносинах таких, як страх передачі вірусу сексуальному партнерові; насильство з боку партнера; самостигматизація; втома від тривалого прийому АРТ і т.п. Все це впливає на якість життя ВІЛ-позитивної людини, відносини з оточуючими і на ставлення до самого себе і не завжди зрозуміло людям, яких особисто не торкнулася проблема ВІЛ/СНІДу. Крім цього, у кожного можуть бути свої кризи в залежності від цінностей, які опинилися під загрозою в зв'язку з ВІЛ-інфекцією: навчання, кар'єра, особисті відносини, створення або збереження сім'ї, улюблене заняття. Всі ці кризові ситуації пов'язані з емоціональними втратами і глибокими негативними переживаннями. Людина відчуває гнів, відчай, відчуття провини, тривогу, гіркоту втрати. Багато ВІЛ-інфікованих з усією гостротою усвідомлюють власну смерть і бояться втратити фізичну привабливість, здоров'я, самостійність або втратити друзів і близьких і залишитися на самоті. Тому в цей період людина особливо потребує підтримки і від характеру цієї підтримки залежить, як людина впорається зі своїм емоційним станом», - говорить Тетяна Лук’янюк.

Щоб отримати допомогу в рамках пілотного проєкту ВІЛ-позитивній людині, яка постраждала від домашнього насилля через свій ВІЛ-статус, потрібно просто зателефонувати консультантам на Гарячу лінію за телефоном 0 800 500 451 та повідомити про необхідність допомоги в ситуації насилля, і консультанти скоординують людину з психологом, що працює в рамках пілотного проєкту, для надання клієнту кваліфікованої допомоги.

Діяльність з розширення доступу до послуг індексного тестування Гаряча лінія здійснює в рамках реалізації проекту ««ACCESS Pro: Доступ спільнот до послуг з догляду та лікування ВІЛ через сучасні інформаційні системи та кращий зв'язок з послугами, в рамках програми PEPFAR» за 100% фінансування проекту Федеральним агентством «Центри з контролю та профілактики захворювань США» (CDC) в рамках Надзвичайного плану президента США подолання ВІЛ/СНІДу (PEPFAR)» в рамках виконання умов договору про надання субгранту між Благодійна організація «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» та Замовником  № 001-CDC-20 від 02.10.2020 року.

Підготував: Admin

версія для друку

© Національна лінія телефону довіри з проблем ВІЛ/СНІД, 2005-2014.
Всі права захищені. common@saapf.kiev.ua


НАШІ ПАРТНЕРИ:
Международный Альянс з ВИЧ/СПИД в Украине