Не дай СНІДу шанс!
НАЦІОНАЛЬНА ЛІНІЯ ТЕЛЕФОНУ
ДОВІРИ З ПРОБЛЕМ ВІЛ/СНІД

По русски


ПОШУК:
як шукатияк шукати
0-800-500-451

Задай питання
консультанту онлайн

Про проектКонтактиМапа сайту

Новини
Проблеми а АРТ? Заповніть електронний опитувальник і ми допоможемо!
Безкоштовна гаряча лінія з питань туберкульозу

Головна -> Новини -> Презентовані перші результати дослідження нового АРВ-препарату, який є дієвим для людей, які мали резистентність до АРТ

Презентовані перші результати дослідження нового АРВ-препарату, який є дієвим для людей, які мали резистентність до АРТ


22.07.2021
На цьому тижні відбулась одинадцята міжнародна наукова конференція «Наука і ВІЛ» (IAS2021), яка є найвпливовішою конференцією в світі по науці про ВІЛ. Під час конференції були презентовані результати дослідження нового антиретровірусного препарату, який зараз знаходиться в стадії розробки і який можна використовувати всього лише два рази на рік – ленакапавіру.

На цьому тижні відбулась одинадцята міжнародна наукова конференція «Наука і ВІЛ» (IAS2021), яка є найвпливовішою конференцією в світі по науці про ВІЛ. Під час конференції були презентовані результати дослідження нового антиретровірусного препарату, який зараз знаходиться в стадії розробки і який можна використовувати всього лише два рази на рік – ленакапавіру.

Професор Жан-Мішель Моліна з Паризької лікарні Сан-Луї надав результати перших шести місяців дослідження, учасниками якого стали люди з ВІЛ, на яких ніяк не діяла їх теперішня антиретровірусна терапія, і які мали резистентність до більшості або всіх препаратів, які вони приймали для лікування ВІЛ.

Перша група учасників, що складалася з 24 осіб, протягом перших двох тижнів отримала оптимізовану схему АРТ, з урахуванням їх профілю резистентності ВІЛ, що складалася з комбінації АРВ-препаратів, включаючи ті, що наразі досліджуються, в поєднанні з ленакапавіром в таблетованій формі, який надалі замінювався на ін'єкційний препарат. Контрольна група, що складалась з 12 учасників, отримувала таблетований плацебо-ленакапавір протягом перших двох тижнів поряд з оптимізованою  схемою АРТ і потім також переходили на ін'єкції ленакапавіру.

До 26 тижня дослідження у 81% учасників рівень вірусного навантаження був нижче 50 копій/мл і у 89% учасників нижче 400. Цього вдалося домогтися незважаючи на те, що більш ніж у половини учасників оптимізована комбінована схема АРТ містила не більше одного повністю активного препарату. Подальші результати дослідження будуть оцінюватися через 52 тижні спостереження.

Також варто відмітити, що для одинадцяти учасників, вірусне навантаження яких не стало нижче 400 копій до 26 тижня дослідження, були проведені тести на резистентність. У чотирьох розвинулися мутації резистентності до ленакапавіру, але у трьох чоловік із тих, чиє вірусне навантаження спочатку було пригнічене, а потім відновлене, знову вдалося придушити вірус, причому у двох чоловік – без будь-яких змін у їх оптимізованій схемі АРТ (всі залишились на ленакапавірі). Один учасник, який не мав активних лікарських препаратів у своїй оптимізованій схемі АРТ, ніколи не досягав пригнічення вірусу, хоча його вірусне навантаження впало в п'ятдесят разів.

Загалом середня кількість CD4 у групі зросла зі 143 на початковому рівні до 224 через шість місяців, а частка з рівнем CD4 нижче 50 знизилася з 22% до нуля.

Ленакапавір, розроблений компанією Gilead Sciences, є інгібітором капсидів. Капсид - це «контейнер» для РНК ВІЛ (генетичний матеріал), який є відмінною рисою вірусу, який з’являється на мікрофотографіях у вигляді темного ядра у формі конусу. Ленакапавір заважає вірусу не тільки розкрити капсид, щоб вивільнити його генетичний матеріал (зараз транскрибується в ДНК) в ядро клітини, але й збирати нові капсиди, коли вірус намагається розмножитися.

Серйозних побічних ефектів, пов’язаних з препаратом, у учасників дослідження не спостерігалося. У деяких учасників були місцеві реакції на місці ін'єкції, такі як почервоніння, набряк та біль, але більшість з цих симптомів пройшли протягом двох тижнів. У 18% досліджуваних на місці ін'єкції з’явилися незначні вузлики під шкірою, а у 11% - ущільнення або затвердіння тканини. Ці реакції пройшли за 22 тижні та за 10 тижнів відповідно.

Наразі також вивчається застосування ленакапавіру серед «новачків» - людей, які вперше починають терапію. Але результати цього дослідження будуть презентовані пізніше.

Джерело: https://www.aidsmap.com/news/jul-2021/novel-twice-year-injected-drug-suppresses-multidrug-resistant-hiv-most-patientsПідготував: Admin

версія для друку

© Національна лінія телефону довіри з проблем ВІЛ/СНІД, 2005-2014.
Всі права захищені. common@saapf.kiev.ua


НАШІ ПАРТНЕРИ:
Международный Альянс з ВИЧ/СПИД в Украине