Національна лінія телефону довіри по проблемі ВІЛ/СНІД


Переривання АРВ-терапії підвищує ризик розвитку захворювань, не пов'язаних зі СНІДом


08.09.2021
Дослідники з університетської лікарні Барселони (Hospital Universitari Sagrat Cor) перевірили, як перерви в прийманні антиретровірусних препаратів можуть впливати на розвиток хвороб, які пов'язані з ВІЛ та СНІДом. За їхніми даними, у таких пацієнтів був вищий ризик розвитку онкології, захворювань печінки і нирок ніж у людей, які ніколи не переривали АРВТ.

Фахівці вивчили дані 146 ВІЛ-позитивних людей, які переривали терапію і 45 пацієнтів, які цього ніколи не робили. Інформацію брали з інших досліджень, присвячених експериментальним перервам в антиретровірусному лікуванні. Результати роботи опубліковані в Aidsmap.

За 20 років 38% пацієнтів були госпіталізовані зі станом, не пов'язаним зі СНІДом. З них 42% були з групи перериваючих лікування і 22% - з контрольної групи. Потім вчені скорегували ці дані по різних критеріями і з'ясували, що шанси розвитку захворювання, не пов'язаного зі СНІДом, у пацієнтів з перервами були в 4 рази вище, ніж у людей з другої групи.

За словами фахівців, в групі, де прийом терапії не переривався, частіше зустрічалися серцево-судинні та інфекційні захворювання. А в групі з перервами в лікуванні було більше онкологічних проблем, патологій печінки і нирок.

При цьому вчені наголосили, що їм вдалося провести лише невеликий аналіз, тому його результати не повинні впливати на інші дослідження, присвячені експериментальним перервам у прийомі терапії. Їх як і раніше варто проводити, але необхідно обмежувати короткими періодами - максимум 16 тижнів, кажуть автори.

Джерело: Aidsmap
до списку статей розділу

<< повернутись


© helpme.com.ua, 2005. Всі права захищені.