Національна лінія телефону довіри по проблемі ВІЛ/СНІД


Часті запитання клієнтів Гарячої лінії щодо вакцинації від COVID-19


13.09.2021
Пропонуємо вашій увазі найбільш популярні запитання клієнтів Гарячої лінії про вакцинацію від COVID-19. Якщо у вас залишились запитання щодо вакцинації до наших лікарів - звертайтеся за номером 0 800 500 451 з 9-00 до 18-00 у будні дні. Будемо раді допомогти.

(1) Запитання: Чи можна людям з ВІЛ робити вакцину від COVID?

Відповідь: Так, можна. Загалом, вакцинацію людям з ВІЛ роблять за показників CD-4 - 250 і вище (якщо показники CD-4 нижче 250 - імунітет від вакцини може не сформуватися). Проте лікар надає рекомендації щодо вакцинації кожного пацієнта індивідуально, враховуючи стан його здоров'я, а пацієнт, в свою чергу, приймає добровільне рішення щодо введення вакцини, підписуючи згоду на вакцинацію. Додаткову медичну консультацію - відповідь на ваше питання щодо вакцинації лікаря-інфекціоніста нашої ГЛ ви можете отримати в будні дні - онлайн або за телефоном - 0 800 500 451, з 9.00 до 18.00. 

(2) Запитання: Чи є якісь рекомендації щодо конкретної вакцини для вакцинації людей, які живуть з ВІЛ? Яку саме вакцину обрати, якщо є вибір?

Відповідь: Немає рекомендацій щодо конкретної вакцини для вакцинації людей, які живуть з ВІЛ. Всі вакцини, які є на ринку України, дозволені для щеплення.

(3) Запитання: Чи є якісь протипоказання до вакцинації від COVID-19 у людей, які живуть з ВІЛ?

Відповідь:  Так, є: рівень СД4 нижче 250 клітин та наявність гострих клінічних проявів будь - якого захворювання на момент щеплення. 

(4) Запитання: Мій лікар дуже наполягає на вакцинації.  А я поки що не вирішила. Я – ВІЛ+, приймаю АРТ. Переживаю, чи не буде якихось реакцій та побічних дій від вакцини саме в моєму випадку. 

Відповідь: Реакція на введення вакцини у кожного індивідуальна: побічна дія може бути, але може і не бути жодної реакції.  Найбільш часті - це підвищення температури, біль в місці ін'єкції, слабкість, головний біль та інше.

(5) Запитання: З якого віку можна вакцинувати від COVID-19 дітей? Якщо дитина з невизначеним ВІЛ-статусом до 1,5 років чи можна і чи потрібно її вакцинувати?

Відповідь: Наразі щеплення від COVID-19 дозволено вакциною Pfizer з 12 років.

Підготував: Гаряча лінія
до списку статей розділу

<< повернутись


© helpme.com.ua, 2005. Всі права захищені.