Національна лінія телефону довіри по проблемі ВІЛ/СНІД


Як можна запобігти передачі ВІЛ від матері до дитини?


23.09.2021
Передача вірусу дитині від матері, яка живе з ВІЛ, може статися під час вагітності та пологів, а також після пологів при грудному вигодовуванні.

При відсутності втручання, ризик передачі інфекції матерями, що живуть з ВІЛ, під час вагітності та пологів, оцінюється в 15-30%. Грудне вигодовування підвищує ризик передачі ВІЛ на 10-15%. Цей ризик залежить від клінічних факторів, а також від режиму і тривалості грудного вигодовування.

На сьогодні досягнуто величезного прогресу по скороченню числа дітей, народжених з ВІЛ. Ефективна антиретровірусна терапія під час вагітності, пологів та грудного вигодовування дозволяє знизити ризик передачі ВІЛ від матері до дитини до 5% і навіть менше. Ключовий напрям цієї стратегії - запобігання нових випадків інфікування ВІЛ серед жінок репродуктивного віку в поєднанні з ранньою доступністю допологової допомоги та діагностики ВІЛ. Жінок, які живуть з ВІЛ, також заохочують продовжувати лікування протягом всього життя заради збереження власного здоров'я (стратегія підходу B +).

Рання діагностика новонароджених має найважливіше значення для виявлення їх ВІЛ-статусу та підвищення ефективності програм профілактики і лікування. Максимальна смертність серед дітей, які отримали ВІЛ-інфекцію, відзначається у віці від шести тижнів до чотирьох місяців.

Джерело: https://www.unaids.org/
до списку статей розділу

<< повернутись


© helpme.com.ua, 2005. Всі права захищені.