Не дай СНІДу шанс!
НАЦІОНАЛЬНА ЛІНІЯ ТЕЛЕФОНУ
ДОВІРИ З ПРОБЛЕМ ВІЛ/СНІД

По русски


ПОШУК:
як шукатияк шукати
0-800-500-451

Задай питання
консультанту онлайн

Про проектКонтактиМапа сайту

Новини
Проблеми а АРТ? Заповніть електронний опитувальник і ми допоможемо!
Безкоштовна гаряча лінія з питань туберкульозу

Головна -> Новини -> Які побічні ефекти можуть виникати від прийому Truvada, який використовується для PrEP?

Які побічні ефекти можуть виникати від прийому Truvada, який використовується для PrEP?


30.09.2021
Трувада - це комбінована таблетка, що містить емтрицитабін та тенофовір. Вона використовується як профілактика перед експозицією/доконтактна профілактика (PrEP) для запобігання ВІЛ-інфекції. Як правило, її прийом є безпечним, але, як і всі ліки, у деяких людей можуть виникати побічні ефекти.

Трувада - це комбінована таблетка, що містить емтрицитабін та тенофовір. Вона використовується як профілактика перед експозицією/доконтактна профілактика (PrEP) для запобігання ВІЛ-інфекції.

Як правило, її прийом є безпечним, але, як і всі ліки, у деяких людей можуть виникати побічні ефекти. Деякі з цих побічних реакцій зазвичай виникають лише протягом перших кількох тижнів прийому препарату. До них відносяться нудота, втома, шлунково -кишкові симптоми та головний біль. Іноді прийом Трувади може вплинути на нормальне функціонування нирок або на кістки. Всі ці побічні ефекти  зазвичай нормалізуються після припинення прийому PrEP.

В червні 2019 було проведено дослідження серед понад 10 000 людей, які приймали PrEP. Їх результати порівняли з більш ніж 7000 людей, які приймали плацебо (фіктивні таблетки, які не містили PrEP).

Про нудоту, блювоту та інші шлунково -кишкові проблеми повідомили 3,8% осіб, які приймали PrEP, та 2,6%, які приймали плацебо.

Проблеми з нирками мали місце у 2,4% осіб, які приймали PrEP, і у 2,0%, які приймали плацебо.

Про перелом кістки повідомили 1,7% осіб, які приймали PrEP, і 1,8%, які приймали плацебо.

Цифри показують, що побічні ефекти мали лише невелика кількість людей, які приймали PrEP. І той факт, що люди, які приймали плацебо (фіктивні таблетки), також повідомляли про певні ефекти, показує, що не всі вони були побічними реакціями від прийому Трувади як PrEP.

Якщо ж у вас виникають побічні ефекти від прийому PrEP обов’язково повідомте про це вашого лікуючого лікаря. Він надасть вам рекомендації щодо того, як справлятись з побічними реакціями.

Джерело: https://jamanetwork.com/journals/jama/fullarticle/2735508Підготував: Admin

версія для друку

© Національна лінія телефону довіри з проблем ВІЛ/СНІД, 2005-2014.
Всі права захищені. common@saapf.kiev.ua


НАШІ ПАРТНЕРИ:
Международный Альянс з ВИЧ/СПИД в Украине