Не дай СНІДу шанс!
НАЦІОНАЛЬНА ЛІНІЯ ТЕЛЕФОНУ
ДОВІРИ З ПРОБЛЕМ ВІЛ/СНІД

По русски


ПОШУК:
як шукатияк шукати
0-800-500-451

Задай питання
консультанту онлайн

Про проектКонтактиМапа сайту

Новини
Проблеми а АРТ? Заповніть електронний опитувальник і ми допоможемо!
Безкоштовна гаряча лінія з питань туберкульозу

Головна -> Новини -> Біологи виявили білок, який блокує розмноження ВІЛ

Біологи виявили білок, який блокує розмноження ВІЛ


01.10.2021
Вчені виявили білок retroCHMP3, який може блокувати процес формування нових частинок ВІЛ і вірусу Ебола. Але він зустрічається тільки в клітинах мишей і мавп.

Дослідники нагадали, що багато вірусів для розмноження використовують ферменти і інші системи. Роботі «пособників» заважають ліки - таким чином вони блокують реплікацію вірусів. В ході роботи вчені з'ясували, що точно так само діє і виявлений білок «retroCHMP3» в клітинах мавп і мишей.

retroCHMP3 з'єднується з фрагментами оболонок вірусів і не дає завершити складання нових вірусних частинок. Це захищає мавп і мишей від ВІЛ та інших вірусів.

Фахівці спробували «пересадити» retroCHMP3 в людські клітини. Культура таких клітин виявилася невразлива для вірусів, при цьому ніяких порушень в життєдіяльності клітин не знайшли.

Тепер вчені планують зрозуміти, як цей білок можна використовувати для створення ліків, які будуть блокувати ВІЛ і збудники інших небезпечних вірусних хвороб. «Ми думали, що ланцюжок генів ESCRT - це ахіллесова п'ята, якою ВІЛ, Ебола і інші віруси можуть скористатися для втечі з клітин. Відкриття пов'язаного з нею білка retroCHMP3 перевернуло все з ніг на голову. Ми сподіваємося, що цю речовину можна використовувати для створення противірусних ліків», - повідомили автори дослідження.

Джерело: https://www.cell.com/

версія для друку

© Національна лінія телефону довіри з проблем ВІЛ/СНІД, 2005-2014.
Всі права захищені. common@saapf.kiev.ua


НАШІ ПАРТНЕРИ:
Международный Альянс з ВИЧ/СПИД в Украине