Не дай СНІДу шанс!
НАЦІОНАЛЬНА ЛІНІЯ ТЕЛЕФОНУ
ДОВІРИ З ПРОБЛЕМ ВІЛ/СНІД

По русски


ПОШУК:
як шукатияк шукати
0-800-500-451

Задай питання
консультанту онлайн

Про проектКонтактиМапа сайту

Новини
Проблеми а АРТ? Заповніть електронний опитувальник і ми допоможемо!
Безкоштовна гаряча лінія з питань туберкульозу

Головна -> Новини -> Консультативний комітет CDC з питань імунізації рекомендує отримання третьої дози вакцини проти COVID-19 для деяких категорій осіб, в т.ч. і для людей, які живуть з ВІЛ

Консультативний комітет CDC з питань імунізації рекомендує отримання третьої дози вакцини проти COVID-19 для деяких категорій осіб, в т.ч. і для людей, які живуть з ВІЛ


05.10.2021
Консультативний комітет CDC з питань імунізації (ACIP) одноголосно рекомендував певним категоріям осіб з помірним або тяжким імунодефіцитом отримувати третю дозу РНК (мРНК) вакцини проти COVID-19.

Консультативний комітет CDC з питань імунізації (ACIP) одноголосно рекомендував певним категоріям осіб з помірним або тяжким імунодефіцитом отримувати третю дозу РНК (мРНК) вакцини проти COVID-19.

Категорії осіб, яким рекомендована вакцинація третьою дозою РНК (мРНК) вакцини проти COVID-19:

  • особи, які знаходяться в процесі лікування чи нещодавно лікували гематологічні злоякісні пухлини;
  • особи, які нещодавно пройшли трансплантацію твердих органів, або нещодавню трансплантацію стовбурових клітин крові;
  • особи, які мають тяжкий розлад первинного імунодефіциту;
  • особи з прогресуючою ВІЛ -інфекцію та ЛЖВ, які не приймають АРТ;
  • особи, які мають хронічні захворювання, такі як аспленія (відсутність селезінки) або хронічна хвороба нирок.
  • особи, які приймають високі дози кортикостероїдів, алкіліруючі антинеопластичні засоби, антиметаболіти, блокатори факторів некрозу пухлин та інші біопрепарати, які пригнічують або модулюють імунну систему.

Ніла Госвамі, доктор медичних наук, медичний працівник, лікар Медичного центру CDC, повідомила, що для групи було важливо зрозуміти, що це не бустерна доза, а доповнення до планової первинної вакцинації. "Введення цієї додаткової дози необхідно в ситуації, коли початкова імунна відповідь після вакцинації двома дозами, ймовірно, буде недостатньою", - пояснила доктор Госвамі. Підсилювальна доза - це додаткова доза, «яку вводять, коли з часом ймовірно ослабне початкова достатня імунна відповідь на первинну серію вакцин». Наразі, додала вона, необхідність та терміни застосування додаткової дози COVID-19 не встановлені.

Чому третя доза?

Відповідно до доповідей, зроблених на засіданні ACIP, люди з помірним або сильним імунодефіцитом особливо вразливі до інфікування COVID-19 і схильні до зниження імунної відповіді на перші дві дози вакцинації.

З нещодавнім стрімким зростанням випадків госпіталізацій та смертей у зв’язку з поширенням штаму Дельта, частина госпіталізацій все ж таки припадає на осіб, які мають імунодефіциті стани.  І навіть якщо вони не були госпіталізовані, то зачасту мають більшу ймовірність серйозно захворіти та мати триваліший період хвороби.

Причина? В осіб з імунодефіцитом спостерігається формування нижчого титру антитіл і нейтралізації до SARS-CoV-2, ніж у здорових імунокомпетентних людей.

Загалом ефективність вакцинації двома дозами мРНК вакцини для людей з ослабленим імунітетом становить від 59% до 72%, тоді як для людей зі здоровою імунною системою ефективність вакцини становить від 90% до 94%.

Хоча третя доза вакцини у людей з імунодефіцитом не рівносильна захисту, яке отримує людина зі здоровою імунною все ж таки у 33%- 50% осіб розвинулася стійка імунна відповідь на додаткову дозу.

Декілька організацій підтримують рішення про третю дозу вакцини для осіб з імунодефіцитом, зокрема: Товариство інфекційних хвороб Америки (Diseases Society of America), Товариство дитячих інфекційних хвороб (Pediatric Infectious Diseases Society), Американський коледж ревматології (American College of Rheumatology), кілька трансплантаційних товариств та Дитяча онкологічна група (Children’s Oncology Group).

«Цей дозвіл забезпечить більший захист для тих, кому загрожує вищий ризик інфікування COVID-19, або тяжкий перебіг хвороби», повідомляють в IDSA (Infectious Diseases Society of America).

"Хоча дані про використання третьої дози вакцини проти COVID-19 у пацієнтів з імунодефіцитом обмежені, є достатньо даних, що підтверджують її застосування для конкретних груп пацієнтів. IDSA (Infectious Diseases Society of America) закликає проводити додаткові дослідження, щоб постійно інформувати про оптимальні стратегії вакцинації для всіх пацієнтів з ослабленим імунітетом»,-повідомив Деніел П. МакКуїлен, доктор медичних наук, FIDSA, обраний президент IDSA. "Оскільки кількість випадків COVID-19 збільшується, рівень госпіталізацій та смертність знову зростають через поширення штаму Дельти, експерти з інфекційних хвороб закликають усіх, хто має доступ до вакцинації - вакцинуватись. Вакцини залишаються найкращим засобом у боротьбі з COVID-19. Збільшення відсотку населення, яке отримало хоча б одну дозу, також є критичною стратегією захисту осіб з імунодефіцитом та дітей віком до 12 років. Покращення глобальної справедливості та доступу до вакцин також є надзвичайно важливим для припинення пандемії COVID-19 ".

Експерти наголосили, що людям з імунодефіцитом важливо продовжувати дотримуватися необхідних профілактичних заходів оскільки навіть після третьої дози їх імунна відповідь все ще буде менша, ніж у інших людей. Такі профілактичні заходи включають носіння масок, соціальне дистанціювання та уникнення скупчення людей, особливо у приміщеннях з поганою вентиляцією.

ACIP та FDA також рекомендують лікарям наполегливо заохочувати до вакцинації близького оточення осіб з ослабленим імунітетом, щоб підвищити їх захист від ймовірного інфікування.

 

Інші країни, включаючи Францію, Ізраїль, Великобританію та Німеччину, дали подібні рекомендації щодо третьої дози вакцини. Однак Всесвітня організація охорони здоров’я попросила, щоб рекомендації щодо третьої дози не були такими наполегливими, допоки більшість людей у ​​країнах, що розвиваються, не отримають свою первинну вакцину.

Джерело: https://www.idse.net/Covid-19/Article/08-21/ACIP-Recommends-Third-COVID-19-Vaccine-Dose-for-Certain-Immunocompromised-Individuals/64403Підготував: Admin

версія для друку

© Національна лінія телефону довіри з проблем ВІЛ/СНІД, 2005-2014.
Всі права захищені. common@saapf.kiev.ua


НАШІ ПАРТНЕРИ:
Международный Альянс з ВИЧ/СПИД в Украине