Національна лінія телефону довіри по проблемі ВІЛ/СНІД


Вже в 2022 році може бути доступний ін’єкційний PrEP/доконтактна профілактика ВІЛ довготривалої дії


08.10.2021
FDA (Управління з продовольства і медикаментів США) планує прийняти рішення щодо ін'єкційного каботегравіру до 24 січня 2022 року.

FDA (Управління з продовольства і медикаментів США) планує прийняти рішення щодо ін'єкційного каботегравіру до 24 січня 2022 року.

Ін’єкційний каботегравір, що перебуває наразі на розгляді у FDA, може стати, у разі схвалення, першою ін’єкційною доконтактною профілактикою ВІЛ (PrEP). FDA прийняла та надала першочерговий огляд нової заявки ViiV Healthcare на лікування каботегравіром.

Поєднання каботегравіру та рилпівірину, що продається під торговою маркою Cabenuva, було схвалено FDA раніше, цього року, як метод лікування ВІЛ. Тепер виникає питання, чи затвердить агентство каботегравір для запобігання ВІЛ -інфекції.

ViiV, який належить GlaxoSmithKline та Pfizer, представив дані з двох окремих досліджень фази 2b/3, які оцінювали безпеку та ефективність каботегравіру для PrEP у чоловіків, які мають статеві стосунки з чоловіками, трансгендерних та цисгендерних жінок. Обидва дослідження були рано припинені незалежними моніторинговими комісіями після того, як було показано, що каботегравір перевершує щоденну дозу пероральну застосування Трувади (емтрицитабін/тенофовір дизопроксил фумарат) у запобіганні ВІЛ.

У дослідженні HPTN 083 каботегравір вводили кожні вісім тижнів. У дослідженні взяли участь 4666 чоловіків, які мають статеві стосунки з чоловіками, і трансгендерні жінки, які мають статеві стосунки з чоловіками в Аргентині, Бразилії, Перу, США, Південній Африці, Таїланді та В’єтнамі.

У дослідженні HPTN 084 було включено 3223 жінки, які мають підвищений ризик інфікування ВІЛ у Ботсвані, Кенії, Малаві, ПАР, Есватіні, Уганді та Зімбабве.

Таблетки Каботегравір та Трувада добре переносилися, більшість побічних ефектів були легкими або помірними.

Для довідки: Приблизно 38 мільйонів людей живуть з ВІЛ у всьому світі, а наприкінці 2019 року було зафіксовано 1,7 мільйона нових випадків ВІЛ -інфекції.

«У Сполучених Штатах на сьогодні менше 25% тих, хто міг би отримати користь від PrEP приймають його, що вказує на необхідність додаткових варіантів профілактики ВІЛ. Ми вважаємо, що нові варіанти, такі як пролонгованої дії ін’єкційний каботегравір для PrEP, допоможе зіграти значну роль у наших колективних зусиллях по припиненню епідемії ВІЛ ",-заявила у своєму повідомленні керівник відділу досліджень та розробок ViiV Healthcare Кімберлі Сміт.

У листопаді 2020 року FDA надала каботегравіру проривне призначення. Представники ViiV Healthcare заявили, що компанія розпочне подання каботегравіру до інших контролюючих органів до кінця 2021 року.

Компанія ViiV Healthcare, орієнтована на розробку методів лікування ВІЛ, також опублікувала дані на IDWeek з 29 вересня 2021 по 3 жовтня 2021 року про Dovato, терапію, яка поєднує інгібітор перенесення ланцюгів інтегрази, долутегравір з нуклеозидним інгібітором зворотної транскриптази ламівудин.

Дані дослідження TANGO показали, що Довато підтримував вірусну супресію протягом всього дослідження. Через три роки жоден учасник, що приймав Довато, не зазнав вірусологічної невдачі, порівняно з трьома учасниками контрольної групи, які приймали режим тенофовіру алафенаміду фумарату.

FDA схвалила Dovato в 2019 році.

Джерело: https://www.managedhealthcareexecutive.com/view/how-has-the-covid-19-pandemic-affected-people-with-hiv-Підготував: Admin
до списку статей розділу

<< повернутись


© helpme.com.ua, 2005. Всі права захищені.