Національна лінія телефону довіри по проблемі ВІЛ/СНІД


Гаряча лінія буде відслідковувати будь-які негативних наслідки, пов'язані з наданням послуг з індексного тестування для Державної установи «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України»


11.10.2021
Міністерство охорони здоров’я України затвердило стандартні операційні процедури з проведення індексного тестування на ВІЛ-інфекцію (СОП). А 17 вересня 2021 року Державна установа «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України» (ЦГЗ) надіслала документ в регіони з рекомендацією до використання.

Міністерство охорони здоров’я України затвердило стандартні операційні процедури з проведення індексного тестування на ВІЛ-інфекцію (СОП). А 17 вересня 2021 року Державна установа «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України» (ЦГЗ) надіслала документ в регіони з рекомендацією до використання. Загальнонаціональна Гаряча лінія з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу затверджена в СОПі як ключовий інструмент моніторингу та звітування про негативні наслідки, які виникли в результаті проведення процедури індексного тестування. На консультантів Гарячої лінії покладена важлива місія відслідковувати такі випадки і повідомляти про них в ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України».

У разі звернення клієнтів на Гарячу лінію та повідомлення про негативні наслідки пов’язані із індексним тестуванням, консультант Гарячої лінії має детально зафіксувати випадок, а у разі фіксації тяжкого або серйозного негативного наслідку у зв’язку із індексним тестуванням консультант Гарячої лінії має протягом наступних 24 годин зв’язатися із Національним координатором з тестування від Державної установи «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України» та надати деталі інциденту.

 

Нагадаємо, що раніше експерти Гарячої лінії були залучені до розробки національних стандартів операційних процедур по індексному тестуванню, та надали свої рекомендації щодо документу.

 

Метою СОП є запровадження єдиних стандартів проведення індексного тестування в закладах охорони здоров’я (ЗОЗ), якого має дотримуватись персонал ЗОЗ, долучений до надання послуг з індексного тестування на ВІЛ. Саме тому в національних стандартах операційних процедур по індексному тестуванню не тільки надано визначення поняття «індексного тестування», його значення та основні засади, але й покроково описано алгоритм проведення самої процедури індексного тестування. Окрім того, там надано приклади щодо того, як діяти консультанту з індексного тестування у різних випадках та рекомендації для клієнтів «Як сказати партнеру про свій ВІЛ-позитивний статус та залучити його до тестування на ВІЛ».

 

Розробником стандартів виступила Державна установа «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України». А в їх розробці брали участь представники таких міжнародних та українських організацій, як CDC, USAID, PEPFAR, БО «100% Життя», PACT, ITECH.

Підготував: Admin
до списку статей розділу

<< повернутись


© helpme.com.ua, 2005. Всі права захищені.