Не дай СНІДу шанс!
НАЦІОНАЛЬНА ЛІНІЯ ТЕЛЕФОНУ
ДОВІРИ З ПРОБЛЕМ ВІЛ/СНІД

По русски


ПОШУК:
як шукатияк шукати
0-800-500-451

Задай питання
консультанту онлайн

Про проектКонтактиМапа сайту

Новини
Проблеми а АРТ? Заповніть електронний опитувальник і ми допоможемо!
Безкоштовна гаряча лінія з питань туберкульозу

Головна -> Новини -> Каліфорнія заборонила знімати презерватив під час сексу без згоди

Каліфорнія заборонила знімати презерватив під час сексу без згоди


12.10.2021
Минулого четверга губернатор Каліфорнії Гевін Ньюсом підписав законопроєкт, який забороняє потайки знімати презерватив без згоди партнера. Це явище також відоме як стелсинг (stealthing).

Каліфорнія стала першим штатом, де такі дії оголосили поза законом.

Прихильники закону кажуть, що це знаменна подія для тих, хто постраждав, але тепер зможе захистити свої права в суді.

"Ми хотіли домогтися того, щоб це було не лише аморально, але й незаконно", - заявила каліфорнійська політикиня Крістіна Гарсія, яка представила законопроєкт.

Гарсія роками працювала над ухваленням відповідного законодавства.

У 2017, а згодом і в 2018 році вона вносила законопроєкт, який пропонував зробити стелсинг кримінальним злочином, коли винних могли покарати аж до позбавлення волі. Але ці ініціативи не підтримували.

Нова версія, яка вносить зміни лише до цивільного кодексу, пройшла законодавчі процедури без заперечень. Постраждалі можуть подавати до суду на порушників для відшкодування збитків, але не можуть розраховувати на кримінальну справу.

"Я все ще вважаю, що це повинно бути в кримінальному кодексі, - сказала Гарсія ВВС. - Якщо згоди не було, хіба це не визначення зґвалтування чи сексуального насильства?".

Законодавчі аналітики стверджують, що стелсинг можна вважати одним з різновидів сексуальних злочинів, навіть якщо його прямо не згадують у кримінальному кодексі. Але новий закон Гарсії усуває будь-яку двозначність щодо цивільних позовів, що, за словами експертів, полегшить захист своїх прав для постраждалих.

Дослідження показують, що стелсинг "гнітюче поширений", йдеться в аналітичних матеріалах юридичного комітету Сенату Каліфорнії, наданих під час оцінки законопроєкту.

Зокрема, дослідження, опубліковане у Національній бібліотеці медицини у 2019 році, виявило, що 12% жінок від 21 до 30 років повідомили про досвід сексу, коли партнер потайки зняв презерватив.

Того ж року дослідники з австралійського університету Монаша виявили, що з такою практикою стикалася кожна третя жінка та кожен п'ятий чоловік, що має статеві стосунки з чоловіками.

І ще одне дослідження від 2019 року показало, що майже 10% чоловіків повідомили, що знімали презерватив під час сексу без згоди.

У своєму дослідженні випускниця Єльської школи права Олександра Бродськи цитувала відомого блогера, який на своєму сайті пропагував стелсинг, даючи поради іншим чоловікам, як таємно зняти презерватив, не привертаючи уваги.

Коментатори писали, що обов'язок жінки - розставити ноги, а право чоловіка - "поширити сім'я".

Але хоча поінформованість про стелсинг зросла, відповідь законодавства запізнювалася.

Навіть у країнах, де стелсинг вважається сексуальним насильством, зокрема у Великій Британії, Новій Зеландії та Німеччині, за це рідко притягають до кримінальної відповідальності. Частково через те, що довести намір дуже складно.

У цьому перевага цивільних справ. Доводити провину легше, ніж у кримінальних справах, а рішення про подання позову ухвалюють потерпілі, а не прокурори.

Джерело: https://www.bbc.com/ukrainian/features-58868156?at_custom1=%5Bpost+type%5D&at_custom2=facebook_page&at_custom3=BBC+News+Ukraine&at_custom4=33CEF750-2A75-11EC-930B-E4F8BDCD475E&at_medium=custom7&at_campaign=64

версія для друку

© Національна лінія телефону довіри з проблем ВІЛ/СНІД, 2005-2014.
Всі права захищені. common@saapf.kiev.ua


НАШІ ПАРТНЕРИ:
Международный Альянс з ВИЧ/СПИД в Украине