Не дай СНІДу шанс!
НАЦІОНАЛЬНА ЛІНІЯ ТЕЛЕФОНУ
ДОВІРИ З ПРОБЛЕМ ВІЛ/СНІД

По русски


ПОШУК:
як шукатияк шукати
0-800-500-451

Задай питання
консультанту онлайн

Про проектКонтактиМапа сайту

Новини

Головна -> Новини -> Новий тест на вірусне навантаження визначає ВІЛ на нижчих рівнях

Новий тест на вірусне навантаження визначає ВІЛ на нижчих рівнях


14.06.2022
Французькі вчені створили тест-систему нового покоління під назвою Cobas 6800. Вона заснована на методі полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР), націленому на 2 різні області геному ВІЛ.

Рівень ВІЛ в організмі пацієнта вважається невизначеним, якщо вірус не виявляється сучасними системами тесту. Поріг чутливості більшості з них – 20-50 копій/мл крові. Дослідники з французького Університету Сорбони вивчили різницю між тестом Cobas AmpliPrep/Аналіз COBAS TaqMan і новою системою Cobas 6800, яка має нижчу межу виявлення.

В експерименті брали участь 2 групи ВІЛ-позитивних людей. У першій було 200 осіб із вірусним навантаженням нижче 50 копій протягом щонайменше 3 років. У другій групі було 35 учасників, у них періодично виявлялася віремія низького рівня.

При переході на тест Cobas 6800 у 25% людей у ​​першій групі, які вважалися «невизначеними» згідно з старим тестом, виявили вірус. У цій групі значно більше пацієнтів мали вірусне навантаження понад 20 або 50 копій при використанні нового тесту (37%), порівняно зі старим тестом (19%).

У другій групі тест виявився ще ефективнішим — вірусне навантаження було виявлено у 100% учасників. При використанні старого тесту цей показник дорівнював 66%.

Нагадаємо, вірусне навантаження є найважливішим показником при лікуванні ВІЛ, саме він допомагає визначити ефективність АРТ. Крім того, люди з невизначеним вірусним навантаженням не передають ВІЛ іншим - цей принцип називається "Н-Н: Невизначений = Непередаваний".

Підготував: https://www.poz.com/article/new-viral-load-test-detects-hiv-lower-levels

© Національна лінія телефону довіри з проблем ВІЛ/СНІД, 2005-2022.
Всі права захищені. common@saapf.kiev.ua


НАШІ ПАРТНЕРИ:
Международный Альянс з ВИЧ/СПИД в Украине