Не дай СНІДу шанс!
НАЦІОНАЛЬНА ЛІНІЯ ТЕЛЕФОНУ
ДОВІРИ З ПРОБЛЕМ ВІЛ/СНІД

По русски


ПОШУК:
як шукатияк шукати
0-800-500-451

Задай питання
консультанту онлайн

Про проектКонтактиМапа сайту

Новини

Головна -> Новини -> Жінкам потрібні вищі дози тенофовіру для профілактики ВІЛ

Жінкам потрібні вищі дози тенофовіру для профілактики ВІЛ


17.06.2022
Фахівці з Університету Каліфорнії встановили, що жінкам із підвищеним ризиком інфікування ВІЛ необхідні вищі рівні тенофовіру у плазмі для захисту від ВІЛ-інфекції, ніж чоловікам.

Фахівці з Університету Каліфорнії встановили, що жінкам із підвищеним ризиком інфікування ВІЛ необхідні вищі рівні тенофовіру у плазмі для захисту від ВІЛ-інфекції, ніж чоловікам.

 

Відомо, що щоденний прийом доконтактної профілактики (PrEP) є ефективним засобом для запобігання інфікуванню ВІЛ, але експерти вирішили вивчити ще й захисний рівень тенофовіру в крові.

 

«Хоча щоденний прийом доконтактної профілактики ВІЛ (ДКП) на основі тенофовіру продемонстрував ефективність у зниженні числа випадків ВІЛ-інфекції серед груп населення, схильних до ризику інфікування ВІЛ, захисний рівень тенофовіру, який пов'язаний з профілактикою, невідомий. До того ж прихильність до PrEP недосконала і варіюється між групами населення, тому ми подумали про об'єднання та інтеграцію доступних індивідуальних даних із кількох клінічних випробувань, використовуючи інноваційні обчислювальні підходи, щоб зрозуміти наскільки кількість тенофовіру в крові та прихильність до ДКП впливають на рівень інфікування ВІЛ», – каже Радойко М. Савич, доктор філософії, професор біоінженерії в Університеті Каліфорнія Сан-Франциско.

 

Доктор Райдока М. Савич та її колеги проаналізували об'єднані дані трьох досліджень (iPrEx, VOICE, Partners PrEP) за участю 2950 осіб. Вони розробили для кожного учасника індивідуальну шкалу ризику інфікування ВІЛ та вивчили фармакокінетику тенофовіру з урахуванням всіх факторів, включаючи стать при народженні. Дослідження показало, що прихильність до PrEP приблизно у 50% учасників була набагато нижчою, ніж повідомляли самі пацієнти (90%). Аналіз також показав, що передбачувана захисна мінімальна концентрація тенофовіру була значно вищою серед жінок з групи високого ризику (45,8 нг/мл) у порівнянні з чоловіками з цієї ж групи (16,1 нг/мл) та людьми з групи низького ризику загалом (приблизно 7,5 нг/мл).

 

У зв'язку з цим експерти зробили висновок, що жінкам із групи підвищеного ризику необхідний вищий рівень тенофовіру в плазмі крові для профілактики ВІЛ-інфекції.

 

"Стратегії ведення, орієнтовані на пацієнта, необхідні для покращення моделей дотримання режиму щоденного дозування у осіб з високим ризиком інфікування ВІЛ, приділяючи особливу увагу жінкам із групи високого ризику", - сказала Савич. «Крім того, ці типи моделей також можна використовувати для розробки інструментів моделювання клінічних випробувань, щоб пропонувати нові склади ДКП, схеми та дизайни досліджень».

 

Джерело: https://www.healio.com/news/infectious-disease/20220603/highrisk-women-need-higher-levels-of-plasma-tenofovir-for-hiv-protectionПідготував: Admin

© Національна лінія телефону довіри з проблем ВІЛ/СНІД, 2005-2022.
Всі права захищені. common@saapf.kiev.ua


НАШІ ПАРТНЕРИ:
Международный Альянс з ВИЧ/СПИД в Украине