Не дай СНІДу шанс!
НАЦІОНАЛЬНА ЛІНІЯ ТЕЛЕФОНУ
ДОВІРИ З ПРОБЛЕМ ВІЛ/СНІД

По русски


ПОШУК:
як шукатияк шукати
0-800-500-451

Задай питання
консультанту онлайн

Про проектКонтактиМапа сайту

Новини

Головна -> Новини -> Проведено першу у світі пересадку серця від ВІЛ+ донора ВІЛ+ реципієнту

Проведено першу у світі пересадку серця від ВІЛ+ донора ВІЛ+ реципієнту


27.07.2022
Першу у світі пересадку серця від донора з ВІЛ реципієнту з ВІЛ провели у медичному центрі Montefiore у Нью-Йорку, США.

Пацієнтка 60+ страждала на тяжку серцеву недостатність. На початку весни їй провели пересадку одночасно із трансплантацією нирки. Після чотиригодинної операції вона провела п'ять тижнів у стаціонарі, а зараз відвідує лікарів для спостереження.

У 2013 році в США законодавчо дозволили пересадку органів від ВІЛ-позитивних донорів до реципієнтів з аналогічним статусом, але досі цю можливість жодного разу не використали для пересадки серця.

«Завдяки значним досягненням у галузі медицини люди, які живуть з ВІЛ настільки добре контролюють хворобу, що тепер вони можуть рятувати життя інших людей, які живуть із цим захворюванням. Проведена операція є важливою віхою в історії донорства органів і дає надію людям, яким раніше не було куди звернутися», — сказав Ульріх П. Джорде, доктор медичних наук, керівник відділу серцевої недостатності, трансплантації серця та механічної підтримки кровообігу, а також заступник начальника відділення кардіології у центрі Montefiore.

«Сказати, що ми пишаємося тим, що це означає для наших пацієнтів та медичної спільноти загалом, отже, нічого не сказати», — зізнався доктор Омар Саїд, кардіолог пацієнтки, яка отримала нове серце.

Підготував: https://spid.center/ru/posts/7895

© Національна лінія телефону довіри з проблем ВІЛ/СНІД, 2005-2022.
Всі права захищені. common@saapf.kiev.ua


НАШІ ПАРТНЕРИ:
Международный Альянс з ВИЧ/СПИД в Украине