Не дай СНІДу шанс!
НАЦІОНАЛЬНА ЛІНІЯ ТЕЛЕФОНУ
ДОВІРИ З ПРОБЛЕМ ВІЛ/СНІД

По русски


ПОШУК:
як шукатияк шукати
0-800-500-451

Задай питання
консультанту онлайн

Про проектКонтактиМапа сайту

Новини

Головна -> Новини -> Четверта людина у світі повністю вилікувалась від ВІЛ

Четверта людина у світі повністю вилікувалась від ВІЛ


28.07.2022
Вчені з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі змогли вчетверте вилікувати пацієнта від ВІЛ-інфекції. Ним став 66-річний чоловік, який прожив із вірусом понад 33 роки.

У 2019 році чоловік пройшов курс хіміотерапії у зв'язку з лейкемією, а потім йому здійснили трансплантацію стовбурових клітин. З того часу в його організмі не спостерігалося жодних ознак реплікації ВІЛ. На сьогоднішній день він мешкає без антиретровірусної терапії вже 17 місяців.

Донор стовбурових клітин мав рідкісну особливість — гомозиготну мутацію CCR5 delta 32, яка робить людей стійкими до більшості штамів ВІЛ-інфекції. Ця мутація CCR5 блокує приєднання ВІЛ до поверхні клітини і унеможливлює його розмноження.

«Оскільки цей пацієнт був найбільш віковим, хто отримав трансплантацію стовбурових клітин, найдовше прожив з ВІЛ до трансплантації і отримав найменшу кількість імуносупресивної терапії, тепер у нас є докази того, що при правильному підборі донора стовбурових клітин для пацієнтів, які живуть з ВІЛ та розвиваються раком крові, ми можемо використовувати нові і менш інтенсивні варіанти хіміотерапії, щоб досягти подвійної ремісії. Це може відкрити абсолютно нові можливості для пацієнтів похилого віку, які живуть з ВІЛ і раком крові», — заявила Яна Діктер, доктор медичних наук, ад'юнкт-професор відділення інфекційних захворювань клініки City of Hope, на базі якої лікувався пацієнт.

Шерон Левін, обрана президентом Міжнародної спільноти зі СНІДу (IAS), назвала лікування «Святим Граалем» і сказала, що цей випадок дає «постійну надію та натхнення» людям з ВІЛ і ширшій науковій спільноті, хоча навряд чи такий спосіб лікування буде застосовуватися широко через надзвичайну ризикованість процедури.

На сьогоднішній день четвертий пацієнт, що вилікувався, — найстарший пацієнт із усіх, кому вдалося перемогти ВІЛ. Першим був «берлінський пацієнт» Тімоті Рей Браун. Другим – «лондонський пацієнт» Адам Кастільєхо. Про третю особу, яка вилікувалася, стало відомо на початку року. Її особистість не розкривається.

Підготував: https://spid.center/ru/posts/7903

© Національна лінія телефону довіри з проблем ВІЛ/СНІД, 2005-2022.
Всі права захищені. common@saapf.kiev.ua


НАШІ ПАРТНЕРИ:
Международный Альянс з ВИЧ/СПИД в Украине