Не дай СНІДу шанс!
НАЦІОНАЛЬНА ЛІНІЯ ТЕЛЕФОНУ
ДОВІРИ З ПРОБЛЕМ ВІЛ/СНІД

По русски


ПОШУК:
як шукатияк шукати
0-800-500-451

Задай питання
консультанту онлайн

Про проектКонтактиМапа сайту

Права людини
Проблеми а АРТ? Заповніть електронний опитувальник і ми допоможемо!
Безкоштовна гаряча лінія з питань туберкульозу

Головна -> Права людини -> ВІЛ-інфікованим пацієнтам відмовляють у наданні медичних послуг

ВІЛ-інфікованим пацієнтам відмовляють у наданні медичних послуг


12.09.2008


Протягом останніх кількох місяців до фахівців Національної лінії Телефону довіри з проблем ВІЛ/СНІД неодноразово зверталися ВІЛ-позитивні пацієнти, яким було відмовлено в наданні медичних послуг.

 

Наприклад, жителю міста Києва ще два роки назад встановили діагноз ВІЛ-інфекції. Стан здоров’я був задовільний, але останні 2 місяці погіршився. Абонент звернувся в міський Центр профілактики і боротьби зі СНІДом з метою отримання медичної допомоги, але йому відмовили, мотивуючи тим, що в нього немає прописки в Києві, хоча абонент постійно проживає в цьому місті. Стан здоров’я погіршується, чоловік не знає, куди йому звернутись, де отримати допомогу.

 

А ось інший випадок, який ще більше вражає своєю несправедливістю. На Телефон звернувся інвалід - чоловік приблизно 30 років. З’ясувалося, що абонент приїхав в лікарню на заплановану операцію по заміні протезу (але не вказав місто), де йому надали консультацію щодо дій, які було б необхідно  зробити перед операцією. Чоловік виконав всі умови, придбав за великі кошти необхідний протез та інші  необхідні для проведення операції матеріали та ліг в лікарню для проведення передопераційних процедур. На одній із консультацій абонент розповів лікарю, який вів його справу, про те, що колись вживав наркотичні речовини. Лікар відразу запропонував абоненту пройти обстеження на ВІЛ, на що той погодився. Результати тестування показали, що у чоловіка ВІЛ. Через деякий час абоненту сказали, що будуть його виписувати,  через те, що операцію робити немає сенсу. Людина розгублена, не знає що робити, як себе захистити. Тим більше, чоловік вже витратив суттєву суму грошей на придбання протезу за вказівкою саме цих лікарів.

 

«Такі випадки є ганебними та неприпустимими для української системи охорони здоров’я! - заявляє Наталя Підлісна, директор ВБФ „Коаліція ВІЛ-сервісних організацій. – Адже Конституція нашої країни гарантує доступне та безоплатне медичне обслуговування для всіх громадян, а ВІЛ статус не може бути причиною відмови в наданні послуг». Вона також запевнила, що моніторинг виконання лікарями своїх обов’язків щодо ВІЛ-інфікованих на Національній лінії телефону довіри з проблем ВІЛ/СНІД буде тривати й надалі.

 

Національна лінія телефону довіри з проблем ВІЛ/СНІД повноцінно розпочала свою роботу з липня 2003 року. Служба надає населенню висококваліфіковані інформаційні, консультативні та терапевтичні послуги шляхом телефонного та Інтернет-консультування з проблем ВІЛ/СНІД безкоштовно та анонімно. Працює 7 днів на тиждень, 24 години на добу. Консультантами телефону довіри є професійні лікарі-інфекціоністи та психологи з багаторічним досвідом роботи у сфері телефонного консультування та у ВІЛ-сервісі. Номер Телефону довіри 8 (800) 500-45-10.

Джерело: "Національна лінія телефону довіри з проблем ВІЛ/СНІД в Україні"

версія для друку

© Національна лінія телефону довіри з проблем ВІЛ/СНІД, 2005-2014.
Всі права захищені. common@saapf.kiev.ua


НАШІ ПАРТНЕРИ:
Международный Альянс з ВИЧ/СПИД в Украине