ВІЛ/СНІД Туберкульоз
на головну
UA / RU
Загальнонаціональна гаряча лінія
з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу
0 800 500 451
Графік консультування спеціалістів
Задати питання в чаті Написати листа на e-mail
0 800 50 30 80
Графік консультування спеціалістів
Задати питання в чаті Написати листа на e-mail

Новини

Перегляд новини


На Закарпатті обговорили стан протидії захворюванню на туберкульоз


11.05.2017
25 квітня 2017 року на базі Закарпатського ОКТМО «Фтизіатрія» відбулося виїзне засідання Дня депутата Закарпатської обласної ради на тему «Стан протидії захворюванню на туберкульоз в області».

Під час засідання депутати, разом з головою облради Михайлом Рівісом, обговорили стан протидії захворюванню на туберкульоз у Закарпатті та результати виконання Програми протидії захворюванню на туберкульоз в області на 2012-2016 роки.

Крім того, було також обговорені питання протидії туберкульозу в області, серед яких: відсутність сучасного медичного обладнання, хронічне недофінансування заходів та програм протидії туберкульозу із бюджетів різних рівнів, незадовільні умови перебування у більшості протитуберкульозних стаціонарів, насамперед районного рівня, організація та проведення профілактичних оглядів на туберкульоз серед неорганізованого населення, перерви лікування хворих через відсутність програм медико-соціального супроводу.

В свою чергу головний лікар ОКТМО «Фтизіатрія» Василь Скрип розповів і про досягнення у протидії туберкульозу: часткове покращення матеріально-технічної бази тубзакладів, покращення лабораторної діагностики туберкульозу сучасними методами, покращення ефективності лікування хворих на туберкульоз, зменшення первинного виходу на інвалідність за 5 років на 31,2 %.

Серед перспектив у сфері протидії туберкульозу є підготовка та реалізація великого інфраструктурного проекту «Зменшення ризику епідемії туберкульозу на прикордонних територіях України і Польщі шляхом будівництва туберкульозної лікарні на 100 ліжок в Закарпатській області та впровадження інноваційних методів моніторингу, профілактики і лікування туберкульозу» в рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства «Польща–Білорусь–Україна 2014–2020».

Також, для боротьби проти туберкульозу обласна рада вже затвердила відповідну цільову програму протидії захворюванню на туберкульоз в області на 2017-2021 роки. На реалізацію її заходів в 2017 році передбачено  6 млн грн.

Під час засідання також було внесено багато слушних пропозицій, що ляжуть в основу пріоритетних заходів із протидії туберкульозу як на 2017 рік, так і наступних років. На завершення депутати поспілкувалися з колективом, відвідали дитяче відділення, бактеріологічну лабораторію, хірургічне відділення та діагностичні підрозділи. 

Підготував: УЦКС


Головна -> Новини -> Перегляд новини

Проект «Загальнонаціональна Гаряча лінія з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу» реалізує Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу» за фінансової підтримки ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» за кошти Глобального фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією.