ВІЛ/СНІД Туберкульоз
на головну
UA / RU
Загальнонаціональна гаряча лінія
з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу
0 800 500 451
Графік консультування спеціалістів
Задати питання в чаті Написати листа на e-mail
0 800 50 30 80
Графік консультування спеціалістів
Задати питання в чаті Написати листа на e-mail

Новини

Перегляд новини


ПРАКТИКУМ ДЛЯ ПЕДІАТРІВ ПО ВІЛ-ІНФЕКЦІЇ У ДІТЕЙ


27.03.2018
Поновлено національний Практикум із актуальних питань діагностики, лікування та супроводу ВІЛ-інфекції та ко-інфекцій у дітей та підлітків 13 – 15 березня 2018 року в Києві проходив практикум для лікарів-педіатрів Центрів СНІДу «Актуальні питання діагностики, лікування та супроводу ВІЛ-інфекції та ко-інфекцій у дітей та підлітків» для 40 лікарів – педіатрів, дитячих інфекціоністів, сімейних лікарів з 23 областей України. Захід був організований Громадською організацією «Дитинство – без СНІДУ» у співпраці з Центром «Клініка для лікування дітей, хворих на ВІЛ- інфекцію/СНІД» НДСЛ ОХМАТДИТ за підтримки «Мережа ЛЖВ»

Цей унікальний практикум був започаткований С.В.Комар в ГО «Дитинство – без СНІДУ» в 2005 році та продовжувалося  до 2009 року. У 2017 році ГО «Дитинство без СНІДУ» за підтримки Мережи відновила проведення національного Практикуму з питань діагностики,  лікування та супроводу ВІЛ-інфекції та ко-інфекцій у дітей та підлітків.    

“Довгий час від лікарів-педіатрів Центрів СНІДУ поступали прохання про відродження цієї ініціативи, – підкреслила Наталія Адамець, ГО «Дитинство без СНІДУ». – Тому що найголовнішим з принципів роботи медичних працівників в сфері ВІЛ-інфекції є всебічний обмін інформацією між Центрами, клініками, окремими спеціалістами,  які безпосередньо працюють з дітьми, хворими на ВІЛ-інфекцію”.

Оксана Солдатенкова (Центр «Клініка для лікування дітей,хворих на ВІЛ/СНІД») зазначила, що “проведення такого масштабного заходу консолідує  дитячих лікарів-педіатрів для протидії ураженню дитячого населення та подолання наслідків епідемії ВІЛ-інфекції та СНІДу серед дітей; підвищує рівень кваліфікації дитячих лікарів-педіатрів регіональних Центрів СНІДу; поліпшує стан надання допомоги дітям,  хворим на ВІЛ; удосконалює розповсюдження клінічного досвіду, взаємний обмін інформацією серед лікарів, шляхом колективного опрацювання сучасних протоколів діагностики, лікування та розробки механізмів впровадження їх в медичну практику в Україні. Також участь у Практикумі надала можливість молодим лікарям, які нещодавно  прийшли в професію, налагодити співпрацю зі старшими колегами та отримати професійну підтримку”

Під час Практикуму було висвітлено та обговорено на національному рівні наступні актуальні питання :

  • своєчасне виявлення, діагностика та лікування туберкульозу, у тому числі мультирезистентного, у дітей;
  • сучасна діагностика та лікування ко-інфекції ВІЛ/вірусні гепатити В та С у дітей
  • дослідження первинної  резистентності;
  • кардіо-васкулярні ризики та онко-гематологічні порушення у ВІЛ-інфікованих дітей та іншї.

Багато уваги були приділено актуальним питанням соціального супроводу та допомоги дітям та підліткам, впровадження сучасних моделей роботи з ВІЛ-інфікованими підлітками та важливості соціального супроводу при формуванні та дотриманню прихильності до лікування ВІЛ-інфікованих дітей з проблемних родин.

У рамках практикуму був проведений Всеукраїнський консиліум з розгляду  складних клінічних випадків з практики лікарів центрів СНІДу.

Усі учасники підтримали  важливість відродження традиції проведення подібних національних Практикумів  та співпраці Мережи, Громадської організація «Дитинство – без СНІДУ» та  «Клініки для лікування дітей, хворих на ВІЛ- інфекцію/СНІД» НДСЛ ОХМАТДИТ.

Джерело: http://network.org.ua/2018/03/23/praktykum-dlya-pediatriv-po-vil-infektsiyi-u-ditej/Підготував: Мережа ЛЖВ


Головна -> Новини -> Перегляд новини

Проект «Загальнонаціональна Гаряча лінія з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу» реалізує Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу» за фінансової підтримки ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» за кошти Глобального фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією.