ВІЛ/СНІД Туберкульоз
на головну
UA / RU
Загальнонаціональна гаряча лінія
з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу
0 800 500 451
Графік консультування спеціалістів
Задати питання в чаті Написати листа на e-mail
0 800 50 30 80
Графік консультування спеціалістів
Задати питання в чаті Написати листа на e-mail

Новини

Перегляд новини


Гендерні питання: ВІЛ та насилля


25.11.2018
З 25 листопада по 10 грудня проходить Всесвітня кампанія «16 днів проти гендерно зумовленого насильства», консультант Гарячої Лінії з питань ВІЛ/СНІД Анна Арябінська звертає особливу увагу на зв'язок росту різних проявів насильства та діагнозу ВІЛ-інфекція. Такі висновки підтверджуються великою кількістю звернень та запитів з подібної тематики на Гарячу Лінію, які надходять саме від жіночої частини населення.

«Насильство над жінками та дівчатами є причиною та наслідком ВІЛ-інфекції. Воно є одним із основних чинників збільшення кількості жінок, які живуть з ВІЛ та СНІД», - розповідає Анна. Нерівноправне становище багатьох дівчат у своїх родинах, спільнотах і громадах обмежує їхній доступ до інформації про сексуальне та репродуктивне здоров’я, можливості скористатися медичними послугами. Страх насильства змушує відмовлятися проходити тестування га ВІЛ та лікування, а також перешкоджає інформуванню про проблеми стосовно більш безпечних форм сексуальної поведінки.

Більше третини (35,3%) жінок, які живуть з ВІЛ, зазнали насильства від свого сексуального партнера або чоловіка. Ця частка значно вища, ніж у середньому серед жіночого населення (19%) . Більше половини (51,3%) жінок після досвіду насильства не мали жодної підтримки. До постановки діагнозу ВІЛ жінки частіше зазнавали насильства з боку партнера, однак діагноз значно збільшує ймовірність насильства в усіх сферах, і найбільше, в 15,5 разів, – саме у сфері охорони здоров’я, куди вони мусять звертатися для отримання вчасного належного догляду та лікування і, відповідно, повноцінного життя.

За даними дослідження «ПРАВА ЛЮДИНИ ЖІНОК, ЯКІ ЖИВУТЬ З ВІЛ В УКРАЇНІ: Результати дослідження на базі спільноти крізь призму CEDAW», що проведене БО «Позитивні жінки», майже половина учасниць (42,3%) дізналася про свій ВІЛ-позитивний статус під час обстеження в період вагітності. При цьому, лише  55,4% добровільно пройшли тестування на ВІЛ. 61,8% жінок отримали необхідну консультацію щодо вагітності з ВІЛ, кожна п’ята не отримала консультації щодо способу вигодовування дитини (17,9%).

Завдяки Всесвітній кампанії «16 днів проти гендерно зумовленого насильства», яка стартує 25 листопада, є можливість актуалізувати питання різних проявів насильства в Україні та долучитися до національних та регіональних активностей БО «Позитивні жінки». В цьому році жінками-активістками охоплено 13 областей України: Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Луганська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Херсонська, Черкаська, Чернігівська та м. Київ. Загальнонаціональна лінія з питань ВІЛ/СНІДу та туберкульозу є інформаційним партнером акції в Україні «Насильству немає виправдання».

 



Головна -> Новини -> Перегляд новини

Проект «Загальнонаціональна Гаряча лінія з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу» реалізує Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу» за фінансової підтримки ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» за кошти Глобального фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією.