ВІЛ/СНІД Туберкульоз
на головну
UA / RU
Загальнонаціональна гаряча лінія
з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу
0 800 500 451
Графік консультування спеціалістів
Задати питання в чаті Написати листа на e-mail
0 800 50 30 80
Графік консультування спеціалістів
Задати питання в чаті Написати листа на e-mail

Новини

Перегляд новини


Уряд подав до Верховної Ради України проект програми протидії туберкульозу до 2021 року


15.01.2019
Кабінет Міністрів України подав до Верховної Ради проект Закону України «Про затвердження Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2018–2021 роки». Законопроект зареєстровано у парламенті 14 січня під № 9467.

Головною метою програми є стабілізація рівня захворюваності на туберкульоз в Україні, зменшення рівня смертності від нього та підвищення ефективності лікування хворих. Програмою передбачено швидке реформування підходів до надання протитуберкульозної медичної допомоги населенню в Україні. Одним із нових стратегічних напрямків є впровадження моделі протитуберкульозної допомоги, орієнтованої на потреби людей.

Акцент буде зроблено на лікуванні хворих на амбулаторному етапі. Програма передбачає запровадження стійких механізмів фінансування та оплати праці медичних працівників для досягнення вищих результатів у сфері профілактики та лікування туберкульозу.

«Реалізація програми забезпечить 100% доступ до лікування всіх хворих на туберкульоз шляхом впровадження нового підходу, максимально орієнтованого на пацієнта. Перш за все це перехід до амбулаторної допомоги хворим на туберкульоз із дотриманням сучасних принципів інфекційного контролю, впровадження короткострокових режимів лікування новими препаратами, що вже у 2018 р. зареєстровані в Україні», — коментує перший заступник генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ України Віктор Ляшко.

Програма передбачає доступ до своєчасної діагностики туберкульозу шляхом закупівлі необхідних матеріалів для молекулярно-генетичних методів дослідження, що дозволяють ставити точний діагноз упродовж двох годин.

«Ми прагнемо забезпечити тестування на медикаментозну чутливість до протитуберкульозних препаратів усіх хворих на легеневий туберкульоз, аби забезпечити ефективне лікування та швидке одужання кожного пацієнта», — додав Віктор Ляшко.

Програма була розроблена ЦГЗ на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 № 1011-р «Про схвалення Концепції Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2018–2021 роки».

Джерело: https://phc.org.ua/news/show/uryad-podav-do-verhovnoji-radi-ukrajini-proekt-programi-protidiji-tuberkulozu-do-2021-rokuПідготував: ЦГЗ


Головна -> Новини -> Перегляд новини

Проект «Загальнонаціональна Гаряча лінія з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу» реалізує Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу» за фінансової підтримки ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» за кошти Глобального фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією.