ВІЛ/СНІД Туберкульоз
на головну
UA / RU
Загальнонаціональна гаряча лінія
з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу
0 800 500 451
Графік консультування спеціалістів
Задати питання в чаті Написати листа на e-mail
0 800 50 30 80
Графік консультування спеціалістів
Задати питання в чаті Написати листа на e-mail

Новини

Перегляд новини


В УКРАЇНІ 90% ПАЦІЄНТІВ З ВІЛ НА ЗАМІСНІЙ ПІДТРИМУВАЛЬНІЙ ТЕРАПІЇ ОТРИМУЮТЬ ЛІКУВАННЯ


11.07.2019
Станом на 1 червня 2019 р. в Україні охоплено антиретровірусною терапією (АРТ) понад 90% ВІЛ-позитивних пацієнтів, які отримують замісну підтримувальну терапію (ЗПТ).

Участь людей, які живуть з ВІЛ, у програмі ЗПТ значно підвищує їхню прихильність до АРТ і сприяє кращому охопленню терапією людей, які вживають наркотики ін’єкційно. Для прикладу, відповідно до результатів останніх біоповедінкових досліджень серед ключових груп, лише 38% ВІЛ-позитивних людей, які вживають наркотики ін’єкційно, отримують АРТ. У програмах ЗПТ таких осіб 90,6%.

Нині 13 регіонів України мають охоплення лікуванням пацієнтів ЗПТ з ВІЛ-інфекцією більше 90%, дев’ять регіонів мають охоплення більше 80% і три регіони — менше 80%. В окремих регіонах, як-от м. Київ, Одеська та Харківська області, понад 98% пацієнтів ЗПТ охоплено АРТ.

У 2016 р. Україна приєдналася до ініціативи Fast-Track Cities, мета якої — до 2030 р. остаточно побороти СНІД шляхом активної протидії епідемії у великих містах, де мешкає майже 70% всіх ЛЖВ.

Для цього вже до 2020 р. за рахунок упровадження прогресивних підходів до профілактики ВІЛ, доступу до лікування, підтримки пацієнтів та інформування населення мають бути виконані цілі «90-90-90»: 90% людей, які живуть із ВІЛ, повинні знати про свій ВІЛ-статус; 90% людей, які знають про свій позитивний ВІЛ-статус, мають отримувати відповідне лікування; 90% людей, які лікуються, повинні мати вірусне навантаження, що не визначається.

Джерело: https://phc.org.ua/news/v-ukraini-90-pacientiv-z-vil-na-zamisniy-pidtrimuvalniy-terapii-otrimuyut-likuvannyaПідготував: ЦГЗ


Головна -> Новини -> Перегляд новини

Проект «Загальнонаціональна Гаряча лінія з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу» реалізує Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу» за фінансової підтримки ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» за кошти Глобального фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією.