ВІЛ/СНІД Туберкульоз
на головну
UA / RU
Загальнонаціональна гаряча лінія
з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу
0 800 500 451
Графік консультування спеціалістів
Задати питання в чаті Написати листа на e-mail
0 800 50 30 80
Графік консультування спеціалістів
Задати питання в чаті Написати листа на e-mail

Новини

Перегляд новини


БЕЗПЕЧНА КРАСА: КИЯНИ ДІЗНАЛИСЯ, ЯК ЗАХИСТИТИСЯ ВІД ГЕПАТИТУ


30.07.2019
26-28 липня Центр громадського здоров’я України провів у Києві серію заходів до Всесвітнього дня боротьби з гепатитом. Люди дізналися більше достовірної інформації про гепатит, як можна ним заразитися та як він лікується. Відвідувачі почули головний меседж, що гепатит - не вирок, він лікується, потрібно лише зробити тест і дізнатися свій статус.

«За даними ВООЗ вірусні гепатити є найбільш недооціненою загрозою в світі. Саме гепатити стануть найбільшою проблемою охорони здоров’я вже в наступні 10 років. Гепатити небезпечніші за ВІЛ, адже мають більш стійкі віруси, що легше передаються. Вчасна діагностика та лікування — найкращий захист від ускладнень хвороби. Щоб виявити недугу на ранній стадії, необхідно проходити тестування», – зазначила д-р Уляна Супрун, в.о. Міністра охорони здоров’я України.

На кожному з трьох заходів в різних районах міста Центр проводив анонімне та безкоштовне експрес-тестування для всіх охочих. Усього за три дні було протестовано 347 осіб, серед яких виявили 14 людей з гепатитом С, 6 - з гепатитом В, 6 інфікованих ВІЛ та 5 - сифілісом. Експерти надали консультацію та психологічну допомогу людям з позитивним результатом - головне, що вони тепер проінформовні і зможуть вчасно почати лікування. 

«Найкраща профілактика захворювань – це відповідальність за своє здоров’я та обізнаність. Наша головна мета – ці знання поширювати серед людей та формувати новий тренд відповідальної краси та здоров’я», – прокоментував гендиректор Центру громадського здоров’я Володимир Курпіта.

Центр також ініціював публічну дискусію за участю трьох фахівців зі сфери краси та медицини про захист клієнтів від зараження вірусними гепатитами та профілактику цих захворювань. Про свій досвід та правила безпечних процедур розповіли власники студій манікюру, лікарі-стоматологи і тату-майстри. 

 

Джерело: https://phc.org.ua/news/bezpechna-krasa-kiyani-diznalisya-yak-zakhistitisya-vid-gepatituПідготував: ЦГЗ


Головна -> Новини -> Перегляд новини

Проект «Загальнонаціональна Гаряча лінія з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу» реалізує Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу» за фінансової підтримки ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» за кошти Глобального фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією.