ВІЛ/СНІД Туберкульоз
на головну
UA / RU
Загальнонаціональна гаряча лінія
з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу
0 800 500 451
Графік консультування спеціалістів
Задати питання в чаті Написати листа на e-mail
0 800 50 30 80
Графік консультування спеціалістів
Задати питання в чаті Написати листа на e-mail

Новини

Перегляд новини


В Україні погіршився рівень виявлення туберкульозу


06.10.2020
Щорічно у світі близько 1,5 мільйона людей помирає від туберкульозу і приблизно 10 мільйонів людей захворіває на цю хворобу. Вважається, що люди, які живуть з туберкульозом, є більш вразливими до COVID-19 та його наслідків, оскільки їх легені вже уражені та ослаблені.

Для надання своєчасної діагностики та лікування туберкульозу хворим з підозрою на нього, у поточний процес скринінгу на COVID-19 необхідно включити анкету для скринінгу на туберкульоз. Хворим як з підозрою, так і з підтвердженим випадком туберкульозу має надаватися пріоритет в проведенні безкоштовного ПЛР-тестування на COVID-19 та доступ до раннього початку лікування туберкульозу.
 

«Суворий карантин у зв’язку з COVID-19 створив ряд обмежень у доступі до протитуберкульозної медичної допомоги. Серед них – заклади охорони здоров’я, що розглядалися як «другорядні», були тимчасово зачинені або у них зменшили кількість персоналу. Тубкабінети перетворили на пункти тестування на COVID-19, а медпрацівників перевели для лікування COVID-19, тому надавати протитуберкульозну допомогу було нікому», – описує Олена Труш, менеджер MSF з питань медичної діяльності.

«Окрім  включення анкети для скринінгу на туберкульоз до поточного скринінгу на COVID-19, важливими заходами у протидії пандемії COVID-19 є надання пріоритету хворим з підозрою на ТБ та підтвердженими випадками в проведенні безкоштовного ПЛР-тестування на COVID-19 та забезпечення раннього початку лікування туберкульозу», - додає вона.

Дані на національному рівні свідчать про зменшення кількості людей з діагнозом туберкульоз від початку пандемії COVID-19 в усій Україні. Якщо порівняти статистичні дані Центру громадського здоров’я, то в середньому в країні у період з січня по березень 2020 року діагностували туберкульоз у 1900 людей на місяць. З квітня по червень кількість нових випадків впала приблизно до 1200 випадів на місяць. Це зниження на майже 37 відсотків. Заходи щодо поліпшення скринінгу на туберкульоз та лікування мають бути прийняті на всій території України, заявляють Лікарі без кордонів. 

Джерело: https://www.unian.ua/Підготував: адмін


Головна -> Новини -> Перегляд новини

Проект «Загальнонаціональна Гаряча лінія з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу» реалізує Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу» за фінансової підтримки ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» за кошти Глобального фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією.