ВІЛ/СНІД Туберкульоз
на головну
UA / RU
Загальнонаціональна гаряча лінія
з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу
0 800 500 451
Графік консультування спеціалістів
Задати питання в чаті Написати листа на e-mail
0 800 50 30 80
Графік консультування спеціалістів
Задати питання в чаті Написати листа на e-mail

Новини

Перегляд новини


Причини смертності людей, які живуть з ВІЛ в Україні


18.11.2020
Сьогодні антиретровірусна терапія доступна для кожного пацієнта. На початок 2020 року лікування отримують 136 105 ВІЛ-позитивним людей, що складає 54,1% від оціночної чисельності ЛЖВ в Україні.

Щороку зростає кількість померлих ЛЖВ – з 4990 осіб у 2015 році до 5943 осіб у 2019 році, при цьому частка померлих від СНІДу зменшилась за останні 5 років на 10%. Оскільки частина померлих ЛЖВ може не знати про свій ВІЛ-позитивний статус або не мати бажання його розкривати, а тестування крові на ВІЛ-інфекцію померлих майже не проводиться, частина смертей, пов’язаних з ВІЛ, «ховається» за цифрами померлих від інших захворювань.

У 2019 році 52,1% смертей ЛЖВ безпосередньо пов’язані з ВІЛ, з них майже всі – від СНІДу (2977 із 3097). Поза ВІЛ, найвища смертність від хвороби шлунково-кишкового тракту, органів дихання і серцево-судинної системи. Також, понад 6% смертей ЛЖВ не пов’язані із захворюваннями і спричинені передозуванням наркотичними речовинами, отруєннями, нещасними випадками та самогубствами.

Незважаючи на широкий доступ до АРТ, частка ЛЖВ, які не отримують лікування, залишається стабільно високою, і у 2019 році сягає 60,4% серед померлих ЛЖВ. Серед всіх ЛЖВ, які померли від СНІДу, у 2019 році 56,9% отримували АРТ, а майже третина перебувала на АРТ більше року, що може свідчити про недостатню прихильність до лікування та пізній його початок.

В Україні існує декілька джерел даних щодо кількості померлих ЛЖВ, між якими існують розбіжності. Навіть між добре налагодженими системами збору даних Державної служби статистики України та рутинного епідеміологічного нагляду за ВІЛ-інфекцією існують значні розбіжності. У 2019 році різниця склала 11% по країні, а у 10 регіонах – більше 20% розбіжностей.

Детальніше ознайомитися з результатами дослідження можна на: https://hivdata.org.ua або за хештегом #hivdata_aph».

 

Підготував: адмін


Головна -> Новини -> Перегляд новини

Проект «Загальнонаціональна Гаряча лінія з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу» реалізує Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу» за фінансової підтримки ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» за кошти Глобального фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією.