ВІЛ/СНІД Туберкульоз
на головну
UA / RU
Загальнонаціональна гаряча лінія
з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу
0 800 500 451
Графік консультування спеціалістів
Задати питання в чаті Написати листа на e-mail
0 800 50 30 80
Графік консультування спеціалістів
Задати питання в чаті Написати листа на e-mail

Новини

Перегляд новини


Вагінальний мікробіом може впливати на доконтакту профілактику ВІЛ


23.12.2020
Мікробіом піхви може впливати на ефективність доконтактної профілактики ВІЛ (PrEP) у жінок, до такого висновку в ході дослідження прийшла доктор Ніколь Клатт з Медичної школи Університету Міннесоти.

Здорові бактерії лактобактерії (Lactobacillus) в піхві мають вирішальне значення для здоров'я жінки, але накопичення додаткових видів бактерій може порушити баланс екосистеми піхви. Такий дисбаланс може призвести до бактеріального метаболізму препаратів, призначених для запобігання ВІЛ-інфекції, тим самим знижуючи їх ефективність і підвищуючи ризики для жінок.

У новому дослідженні Клатт і її колеги вивчали, як вагінальні бактерії змінюють рівні препаратів доконтактной профілактики ВІЛ (ДКП / PrEP) і впливають на рівень інфікування ВІЛ. Для аналізу порівнювалися зразки жінок з бактеріальним вагінозом (БВ) і без нього. Бактеріальний вагіноз - дуже поширений синдром, який викликається бактеріями. Він супроводжується свербінням, виділеннями, а також пов'язаний зі збільшенням числа інфекцій, що передаються статевим шляхом, і негативними наслідками для репродуктивної системи у жінок. Сучасні методи лікування БВ часто неефективні, і рецидиви є звичайним явищем. Дослідники виявили, що бактерії, пов'язані з БВ, можуть метаболізувати препарати PrEP тим самим потенційно знижуючи ефективність PrEP. На думку дослідників, більш якісні виміри і втручання при бактеріальному вагінозі матимуть вирішальне значення для підвищення ефективності профілактики ВІЛ у жінок.

Доктор Клатт підкреслює, що «жіноче здоров'я і фактори, що сприяють збереженню здоров'я і профілактиці захворювань у жінок недостатньо вивчені. Це дослідження демонструє гостру необхідність в розробці більш ефективних методів лікування бактеріального вагінозу і проведенні більшої кількості досліджень стану здоров'я жінок».

Підготував: адмін


Головна -> Новини -> Перегляд новини

Проект «Загальнонаціональна Гаряча лінія з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу» реалізує Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу» за фінансової підтримки ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» за кошти Глобального фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією.