ВІЛ/СНІД Туберкульоз
на головну
UA / RU
Загальнонаціональна гаряча лінія
з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу
0 800 500 451
Графік консультування спеціалістів
Задати питання в чаті Написати листа на e-mail
0 800 50 30 80
Графік консультування спеціалістів
Задати питання в чаті Написати листа на e-mail

Новини

Перегляд новини


ЦЕНТРАЛЬНА РЕФЕРЕНС-ЛАБОРАТОРІЯ З ТУБЕРКУЛЬОЗУ УСПІШНО ПРОЙШЛА МІЖНАРОДНИЙ ЗОВНІШНІЙ КОНТРОЛЬ ЯКОСТІ


28.12.2020
23 грудня 2020 року Центральна референс-лабораторія з діагностики туберкульозу МОЗ України вчергове підтвердила свій професіоналізм. Під час проведення щорічного зовнішнього контролю якості лабораторія отримала високу оцінку від Супранціональної лабораторії ВООЗ із діагностики туберкульозу м. Гаутінг, Німеччина.

У цьому році проведення зовнішньої оцінки якості було особливо складним, оскільки до міжнародної контрольної панелі вперше додалися нові протитуберкульозні препарати (лінезолід, клофазимін, бедаквілін і деламанід). Проте протягом року за ініціативи Центру громадського здоров’я для лабораторних спеціалістів було організовано практичні тренінги з проведення тестування медикаментозної чутливості за різними методами за участю міжнародних спеціалістів Супранаціональної лабораторії ВООЗ. Завдяки злагодженій командній роботі, високій кваліфікації та значному досвіду фахівці Центральної референс-лабораторії успішно склали контрольне завдання з усіх методів діагностики, що застосовуються в рутинній роботі мікробіологічних лабораторій із діагностики туберкульозу.

Міжнародний сертифікат якості дає право Центральній референс-лабораторії з діагностики туберкульозу МОЗ України провести оцінку для регіональних протитуберкульозних мікробіологічних лабораторій із діагностики ТБ. А отже, в 1 кварталі 2021 року зовнішньою оцінкою якості будуть охоплені 27 регіональних мікробіологічних лабораторій МОЗ та 7 мікробіологічних лабораторій пенітенціарної системи.

Відмінний результат зовнішньої оцінки якості гарантує точність, достовірність і надійність результатів тестування на туберкульоз. Це є важливим аспектом для лікарів, адже на підставі отриманих у лабораторії результатів вони можуть прийняти адекватні рішення, від яких безпосередньо залежать здоров’я й життя пацієнтів.

Джерело: https://www.phc.org.ua/news/centralna-referens-laboratoriya-z-tuberkulozu-uspishno-proyshla-mizhnarodniy-zovnishniyПідготував: ЦГЗ


Головна -> Новини -> Перегляд новини

Проект «Загальнонаціональна Гаряча лінія з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу» реалізує Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу» за фінансової підтримки ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» за кошти Глобального фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією.