ВІЛ/СНІД Туберкульоз
на головну
UA / RU
Загальнонаціональна гаряча лінія
з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу
0 800 500 451
Графік консультування спеціалістів
Задати питання в чаті Написати листа на e-mail
0 800 50 30 80
Графік консультування спеціалістів
Задати питання в чаті Написати листа на e-mail

Новини

Перегляд новини


Відкрили очищающий клітини людини від «сплячого» ВІЛ білок


08.02.2021
Американські біологи з'ясували, що один з білків вродженої імунної системи CARD8 здатний очищати клітини організму від «сплячого» ВІЛ.

Про це повідомили в прес-службі Університету Вашингтона в Сент-Луїсі (WUSTL) з посиланням на статтю в журналі Science.

З'ясувалося, що білок CARD8 здатний розпізнавати сліди присутності всередині клітин ВІЛ-протеази - білка, який грає ключову роль в складанні нових частинок вірусу - і сповіщати про це організм.
CARD8 виявився схожим по влаштуванню на деякі компоненти вірусу, що змушує ВІЛ-протеазу захоплювати і розрізати його. Таким чином запускається ланцюжок реакцій, в результаті якої клітина самознищується і виробляє велику кількість сигнальних молекул. Ті, в свою чергу, привертають увагу імунних тілець, що спеціалізуються на знищенні заражених клітин.

 

«Виявлення білка CARD8 відкрило можливість використання його для знищення всіх« сплячих »копій ВІЛ в організмі пацієнта незалежно від того, наскільки сильно мутував вірус, атакуючи ту його частину, яка є однаковою для всіх його версій. Подібна терапія радикально поліпшить життя навіть тих пацієнтів, в чиєму організмі ВІЛ залишається пригніченим завдяки антиретровірусній терапії », - розповів доцент WUSTL Шань Лян.

 

Відзначається, що для ефективної реакції вірус необхідно вивести з «сплячого» режиму. В іншому випадку ВІЛ-протеаза не взаємодіє з CARD8. Так, пропонується використовувати для цього великі дози ефавіренцу - одного з перших ліків від ВІЛ, яке в даний час практично не застосовується. Лян підкреслив, що тепер завдання вчених - створити або знайти речовини, які могли б впоратися з цим завданням краще.Головна -> Новини -> Перегляд новини

Проект «Загальнонаціональна Гаряча лінія з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу» реалізує Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу» за фінансової підтримки ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» за кошти Глобального фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією.