ВІЛ/СНІД Туберкульоз
на головну
UA / RU
Загальнонаціональна гаряча лінія
з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу
0 800 500 451
Графік консультування спеціалістів
Задати питання в чаті Написати листа на e-mail
0 800 50 30 80
Графік консультування спеціалістів
Задати питання в чаті Написати листа на e-mail

Новини

Перегляд новини


У Киргизстані людям з ВІЛ дозволили всиновлювати дітей


11.02.2021
Конституційна палата Верховного суду Киргизстану, розглянувши перелік захворювань, при яких людина не може бути усиновлювачем або опікуном, визнала, що пункт 39 (ВІЛ / СНІД) суперечить Конституції країни.

Відтепер, наявність у людини ВІЛ, як підставу для відмови в усиновленні дітей визнано «невідповідним обмеженням права кожного на недискримінацію, гарантованого Конституцією».

 

«На сьогоднішній день загальновизнано, що при вживанні антиретровірусної терапії якість і тривалість життя ВІЛ-позитивних людей підвищується і практично не відрізняється від життя ВІЛ-негативних. Особа, яка приймає АРТ, досягає нульового вірусного навантаження і не здатна інфікувати інших людей в побутових умовах », - йдеться на сайті палати.

В Україні ВІЛ/СНІД будо виключено з Переліку захворювань, за наявності яких особа не може бути усиновлювачем лише наприкінці 2020 року. Про це йдеться у Наказі МОЗ України від 17 серпня 2020 року № 1898 «Про внесення змін до Переліку захворювань, за наявності яких особа не може бути усиновлювачем», зареєстрованого в Мін’юсті України 12 жовтня 2020 року за №991/35274

Підготував: адмін


Головна -> Новини -> Перегляд новини

Проект «Загальнонаціональна Гаряча лінія з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу» реалізує Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу» за фінансової підтримки ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» за кошти Глобального фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією.