ВІЛ/СНІД Туберкульоз
на головну
UA / RU
Загальнонаціональна гаряча лінія
з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу
0 800 500 451
Графік консультування спеціалістів
Задати питання в чаті Написати листа на e-mail
0 800 50 30 80
Графік консультування спеціалістів
Задати питання в чаті Написати листа на e-mail

Новини

Перегляд новини


ЗАТВЕРДЖЕНО СТАНДАРТИ ДО- ТА ПОСТКОНТАКТНОЇ МЕДИКАМЕНТОЗНОЇ ПРОФІЛАКТИКИ ВІЛ-ІНФЕКЦІЇ


15.02.2021
Міністерство охорони здоров’я України затвердило Стандарти охорони здоров’я доконтактної та постконтактної медикаментозної профілактики ВІЛ-інфекції. Відповідне рішення ухвалене Наказом від 05.02.2021 № 189.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Документ затверджує Стандарти, що враховують рекомендації ВООЗ та розроблені на засадах доказової медицини.

Призначення медикаментозної доконтактної профілактики ВІЛ-інфекції (PrEP)

Доконтактна профілактики ВІЛ (PrEP або пероральна ДКП) призначається для профілактики інфікування ВІЛ людям, які мають високий ризик інфікування, як частину комбінованих заходів із попередження поширення ВІЛ.

Стандарт PrEP (ДКП) передбачає оновлення схем прийому для різних ключових груп:

  • Щоденна схема для всіх, хто має високі ризики до інфікування;
  • Схема прийому на вимогу — «дозування 2+1+1» для ключової групи ЧСЧ.

Таке оновлення схем стає більш доступним для пацієнтів та відповідно дозволяє розширити покриття людей, які будуть отримувати профілактику ВІЛ.

Завдяки цьому Стандарту у лікарів є можливість призначати ліки з урахуванням індивідуального підходу до кожного пацієнта. Також відповідно до Стандартів кожен заклад (надавачі послуг з PrEP, Центри СНІДу та ін.) оновлює свої клінічні маршрути.

Застосування медикаментозної постконтактної профілактики ВІЛ-інфекції (ПКП)

Постконтактна профілактика (ПКП) передачі ВІЛ-інфекції розпочинається якомога швидше, але не пізніше 72 годин після контакту, у результаті якого потенційно могла відбутися передача ВІЛ, незалежно від типу такого контакту.

Стандарт ПКП передбачає новий підхід до призначення препаратів відповідно до рекомендацій ВООЗ та доказової медицини. Препарати, які входять до складу цього методу профілактики ВІЛ, є менш токсичні, високоефективні та й надалі залишаються безкоштовними для пацієнтів.

Центр громадського здоров’я планує провести низку навчань для надавачів послуг із медикаментозної профілактики ВІЛ із детальним оглядом  Стандартів.

Джерело: https://www.phc.org.ua/news/zatverdzheno-standarti-do-ta-postkontaktnoi-medikamentoznoi-profilaktiki-vil-infekciiПідготував: ЦГЗ


Головна -> Новини -> Перегляд новини

Проект «Загальнонаціональна Гаряча лінія з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу» реалізує Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу» за фінансової підтримки ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» за кошти Глобального фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією.